Hořicko - Sport - 300 zatáček G.Havla - 300 zatáček v Hořicích se o víkendu pojede, i když je ohrozil požár skladu Sobota 2. března 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
16.5.2007 - www.jicinsky.net
300 zatáček v Hořicích se o víkendu pojede, i když je ohrozil požár skladu

Jen díky solidaritě desítek lidí se budou moci uskutečnit letošními závody FUCHS OIL 300 zatáček Gustava Havla. Populární motoristickou akci ohrozil úterní požár, při němž lehl popelem sklad místního automotoklubu v obci Dobeš u Hořic.

„Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena pět minut po jedenácté hodině dopoledne. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Hořic, Nové Paky, dobrovolní hasiči z Miletína, Ostroměře, Hořic a hasiči HZS podniku Čepro Cerekvice,“ uvedla krajská tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Martina Žahourková s tím, že požár se hasičům podařilo lokalizovat ve 13 hodin a zcela uhasit krátce po 16 hodině.

Z budovy, ve které měli pořadatelé uskladněný veškerý materiál potřebný k technickému zabezpečení tratě, zůstaly jen obvodové zdi. Kompletně tak shořelo nářadí, vlajky a hlavně balíky, oplotenky a další tlumící materiál, který zajišťuje na trati bezpečnost jezdců při pádu.

„Požár vypukl na střeše a velmi rychle se rozšířil i na věci uvnitř. Vyšetřování prokázalo, že požár způsobila nedbalost při svařování střešní krytiny,“ vysvětluje příčiny požáru Žahourková. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Závody se přesto budou moci uskutečnit díky desítkám dobrovolníků. Na místo se sjelo několik závodníků a do Hořic se chystají vyrazit i lidé z různých míst republiky. Hned první den se jim podařilo naplnit 550 pytlů, které jsou nezbytně nutné pro zabezpečení zhruba pětikilometrového okruhu. Pořadatelé přitom potřebují mít k dispozici asi tři tisíce pytlů.


(jn)