Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

Česká Skalice – Hořice 2:1 (1:0)
branky Hořic: 67. Moník z pen.
ŽK: 3:5, ČK: 0:1
sestava Hořic: Dvořák – Paroulek, Rychtera, Javůrek – Jančák, Moník, Vítek, Novák, Trejbal – Nečesaný, Pour (55. Kulhánek Jiří)

Hořice teď čekají těžké zápasy, a tak utkání v České Skalici byla poslední možnost, jak před touto sérií ještě poodskočit ohroženým týmům. Náporem ale začali domácí a i první nebezpečná střela mířila nad hořickou branku. V 10. minutě kopala Česká Skalice přímý kop z hranice pokutového území, ale domácí hráč trefil Dvořákovu náruč. I nadále si domácí udržovali územní převahu a ve 20. minutě na poslední chvíli Rychtera zablokoval střelu z vápna. Hořice se postupně vymanily z tlaku a hrozily zejména brejky a míči za domácí obranu, které ale často zastavoval praporek asistenta rozhodčího. Takhle se v 28. minutě dostal do dosud největší šance zápasu Novák, když běžel sám na brankáře domácích, ale při kličce se mu zamotal míč mezi nohy a nebylo z toho nic. V době, kdy už Hořice diktovaly tempo hry ztratil Paroulek na půlce míč a domácí bleskový brejk do rozhozené hořické obrany zastavil až Rychtera faulem v pokutovém území. Valeš se při penaltě podklouzl, ale se štěstím Dvořáka překonal a Česká Skalice se ujala vedení 1:0. To srazilo hořickou aktivitu, ale do konce poločasu se přece jen ještě jednou dostali hosté do šance, když Novák skvělou individuální akcí obešel z půlky hřiště pět protihráčů, ale poslední překážku – brankáře – nepřekonal.

Druhý poločas začal dalším šťastným gólem Valeše, který si naskočil na centr a jeho hlavička získala na drnu nečekaný odskok – 2:0 pro domácí. K náporu hostů zavelela v 60. minutě prudká střela Vítka, která ale mířila jen doprostřed branky. V 66. minutě došlo po centru Moníka k obrovskému zmatku v pokutovém území domácích, ale Novák ani tentokrát nedokázal prostřelit domácího gólmana. O minutu později se Vítek odhodlal k odvážnému průniku do domácího pokutového území a zastavil ho až faul domácí obrany. I tentokrát se k exekuci pokutového kopu postavil Moník a opět byl úspěšný – 2:1. Hořice vycítily šanci a v náporu jim napomohlo i vyloučení domácího hráče deset minut před koncem. V závěrečných minutách bylo vyrovnání na spadnutí. Nejdříve se po přímém kopu Moníka nejlépe zorientoval ve skrumáži Paroulek, ale při jeho střele zastoupil domácího brankáře obránce, a o chvíli později Rychterova hlavička skončila těsně vedle šibenice. Domácí hráči, funkcionáři i diváci zdržovali, jak se dalo, až se přece jen vytouženého závěrečného hvizdu rozhodčího dočkali.