Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

Milíčeves – Hořice 3:1 (2:0)

branky: 23. Dlabola, 32. Kazda, 88. Fejfar – 15. Novák z pen.
ŽK: 4:1, ČK: 85. Vítek (Hc)
sestava Hořic: Dvořák – Paroulek, Rychtera, Vítek – Kulhánek Jiří, Novák, Kulhánek Viktor (Langr), Trejbal – Jančák, Nečesaný, Pour (Procházka)

Hořice potřebují každý bod, a tak se netajily přáním získat nějaký ten bod na hřišti o hodně výše postaveného soupeře. Přání je jedna věc a obraz hry druhá. Domácí hráči byli celý první poločas lepší, výbušnější a jejich rychlé brejky byly hodně nebezpečné. Hořice v podstatě domácí branku za prvních 45 minut vůbec neohrozily, tedy s výjimkou 15. minuty. To domácí obrana tak dlouho váhala s odkopem až jí vypíchl míč napadající Nečesaný. V poslední chvíli ho zastavil až faul hluboko v pokutovém území, a tak se kopala penalta. Novák se nemýlil a Hořice najednou vedly 1:0. Bohužel Milíčeves záhy nejen vyrovnala, ale dostala se i do vedení. Obě branky byly jako přes kopírák – špatně sehraná standardní situace Hořic, ztráta míče, bleskurychlý brejk do rozhozené obrany hostů a přesné zakončení k pravé tyči Dvořákovy branky. Za stavu 2:1 se hosté dožadovali dalšího pokutového kopu po faulu na pronikajícího Jančáka, ale rozhodčí posoudil situaci jinak.

Ani na začátku druhého poločasu se nic nezměnilo a Milíčevsi i nadále jednoduchý fotbal přinášel úspěch. Hosté vystřídali a ožili. Od 60. minuty se najednou začali hořičtí hráči dostávat do šancí, ale koncovka byla žalostná. Nečesaného skákavá střela olízla pravou tyčku, Trejbal se prokličkoval až před brankáře, ale ten ho zázračným zákrokem vychytal. A neujal se ani brejk Jančáka po pravé straně, protože jeho prudká střela bodlem mířila jen do tyče. Hořicím nechyběla snaha o vyrovnání, ale s tím souvisela i stále více se otevírající zadní vrátka. V 83. minutě byl nucen Vítek stáhnout útočníka domácích, který se již sám řítil na Dvořáka, a následovala červená karta. Milíčeves nakonec převahu jednoho hráče v poli stihla využít, když domácím vyšel v 88. minutě i do třetice rychlý brejk.