Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

Fotbalové novinky

Hořice – Rudník 3:0 (2:0)
branky: 42. Palm, 45. Novák, 72. Paroulek z pen.
sestava Hořic: Dvořák – Jančák (Procházka), Paroulek, Rychtera, Kulhánek Viktor – Kulhánek Jiří, Novák (48. Langr), Palm, Trejbal – Nečesaný, Pour

Hořice finišují v bojích o záchranu a každé vítězství má cenu zlata, takže cíl pro domácí duel s šestým Rudníkem byl jasný - tři body. Ještě před začátkem zápasu se nad Hořice přihnal přívalový déšť, který zaplavil hrací plochu hlavního hřiště, a tak se oba soupeři museli utkat na náhradním hřišti v nedalekých Bříšťanech.

Domácí začali aktivně a již v 9. minutě měl Palm první brankovou příležitost, ale jeho samostatný nájezd brankář Rudníku kryl. I nadále si hořičtí hráči udržovali převahu, hodně stříleli, ale většina pokusů šla mimo tři tyče hostujícího brankáře. Postupně i hosté vystrkovali růžky a jejich nebezpečné brejky ze 23. a zejména z 38. minuty, kdy domácí obrana zaskakovala Dvořáka na brankové čáře, volaly po gólu. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, nadechl se Rychtera z pozice stopera k nádhernému sólu, které zastavil až brankář Rudníku. Z následného rohového kopu hosté odvrátili míč jen na hranici pokutového území, odkud se Palm překrásně trefil z voleje přesně k pravé tyči – 1:0. A v poslední minutě prvního poločasu zatáhl po pravé straně míč výborně hrající Pour, svým centrem našel osamoceného Nováka, který z chladnokrevně proměnil – 2:0.

I po změně stran byly Hořice lepším týmem. V 55. minutě vyhrál Pour hlavičkový souboj s brankářem, ale osamocený Nečesaný trefil skákající míč vysoko nad. A o chvíli později měl opět Nečesaný možnost zvýšit vedení domácích, ale v obtížné situaci ve skrumáži mířil i tentokrát nad branku Rudníku. Hosté se ve druhém poločasu zcela vytratili z hrací plochy a jen zcela výjimečně se dostávali do střeleckých příležitostí. V jedné z nich střílel v 63. minutě hostující hráč hodně tvrdě, ale pro naštěstí Dvořáka jen těsně mimo. Ve druhém poločasu hýřili aktivitou zejména Pour s Trejbalem, kteří uvolňovali své spoluhráče do mnoha slibných příležitostí, ale nakonec se zvýšení náskoku dočkali diváci až v 72. minutě z pokutového kopu. To se Pour opět prohnal kolem levého obránce, který ho zastavil až faulem v pokutovém území. Paroulek penaltu proměnil, a tak již bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto. Do brankové příležitosti se ještě jednou dostal Paroulek, který přesprintoval obránce hostů, ale jeho střela ve skluzu skončila jen těsně mimo branku. Tečku za tímto utkáním udělala tvrdá střela Poura, kterou jinak nepříliš jistý brankář hostů s námahou vyrazil.

Hořice B – Stará Paka 1:1 (1:1)
branky: 54. Langr
sestava Hořic: Tlustý – Ivakchnyuk, Krois, Paroulek, Erben – Kulhánek Jan, Březák (60. Kulhánek Jakub), Uher (45. Trávníček), Vondra – Koňák (68. Hamman), Kramule

Za celý první poločas se udály dvě zajímavé akce – před každou brankou jedna. V 10. minutě Uher přihrál Koňákovi, ten tvrdě vystřelil, ale brankář hostů jeho křižnou střelu kryl a obránci následně odkopli míč do bezpečí. A na druhé straně ve 23. minutě po nedůrazném odkopu domácí obrany hostující hráč bez přípravy přeloboval Tlustého, ale naštěstí pro hořické hráče míč přeletěl i domácí branku.

Hra po změně stran přece jen nabrala obrátky a začaly se rodit i šance. Ve 49. minutě se hosté dlouhým nakopnutým míčem dostali do brankové příležitosti, ale Tlustý i za cenu menšího zranění gólu zabránil. V 54. minutě se dostali ke slovu domácí hráči. Nejdříve Vondra zahrával z pravé strany přímý kop a hostující obránce si jen se štěstím nesrazil míč do vlastní branky. O pár vteřin později již tolik štěstí neměl, protože na následný přetažený roh Březáka nejvýše vyskočil Langr a jeho hlavičku si hostující nešťastník srazil do vlastní sítě – 1:0.

Nechybělo mnoho a v 61. minutě již mohly Hořice vést o dvě branky. Jan Kulhánek nepovedeně zacentroval z pravé strany přímo na branku Staré Paky, ale hostující brankář podklouzl a jen s vypětím všech sil zamezil kuriózní brance. I tentokrát platilo otřepané nedáš–dostaneš. Hosté zahrávali ojedinělý roh a trestuhodně osamocený hráč hostů pohodlně srovnal hlavou skóre. A nemuselo zůstat jen u této branky, protože v 67. minutě šel hostující útočník sám na Tlustého, zkusil ho přehodit, ale míč skončil jen na vnější straně tyčky domácí branky!

V úplném závěru utkání se hořičtí dostali do několika šancí, ale Vondrův přímý kop mířil těsně nad a střela Jakuba Kulhánka po centru Jana Kulhánka také neletěla přesně, takže se nakonec oba soupeři celkem po zásluze rozešli smírně.