Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

K bodovému zisku hořických fotbalistů bylo blízko

Přepychy - Hořice 1:0 (1:0)
ČK: 1:1
sestava Hořic: Žižka - Procházka, Rychtera, Jančák, Kulhánek Viktor - Paroulek, Novák, Rozsévač (Kazda), Poláček (Nečesaný) - Kulhánek Jiří, Pour

Přepychy začaly náporem, ale nevycházela jim hra nakopávanými míči a ani jejich obávané dlouhé autové vhazování nepřinášelo žádaný efekt. V 15. minutě Hořice ztratily míč nedaleko svého pokutového území. Pravý záložník Přepych míč zatáhl a prudce odcentroval do malého vápna, kde nestihl Rychtera míči uhnout a nechtěně srazil míč tak, že putoval za Žižkova záda. Ten ještě stihl pohromu odvrátit na břevno své branky, ale k odraženému míči se dostal nejrychleji domácí hráč a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Ještě ve 22. minutě domácí hráč nebezpečně vystřelil z hranice pokutového území, ale jinak se po většinu času prvního poločasu hra pohybovala mezi oběma pokutovými územími. Hosté v závěru prvního dějství převzali iniciativu, nejdříve ve 41. minutě Jiří Kulhánek vyzkoušel pozornost domácího brankáře a o minutu později Novák ideálním pasem našel Rozsévače, který ale trefil tyč již bezmocného brankáře.

Po změně stran se domácí hráči zaměřili především na defenzivu a Žižkovu pozornost testovali pouze střelami z velké dálky. Jeden takový pokus po nepovedeném odkopu skončil jen těsně mimo tři tyče hořické branky. Jinak ale Hořice přidaly a kombinačně domácí hráče přehrávaly. Iniciativu trošku přibrzdilo vynucené střídání zraněného Rozsévače po hodině hry, ale v posledních pětadvaceti minutách několikrát viselo vyrovnání ve vzduchu. Nejdříve v 65. minutě po centru Procházky hlavičkoval Paroulek nad domácí branku a v 70. minutě rozhodčí upřel Hořicím penaltu po evidentním faulu na pronikajícího Poura, přičemž v pokračování akce chybělo k dotlačení míče za brankovou čáru opravdu málo, ale domácí obrana zažehnala nebezpečí v hodině dvanácté. V 78. minutě unikla dvojice Novák - Paroulek, ale druhý jmenovaný domácího brankáře v gólové šanci neprostřelil. O pět minut později se po levé straně prosmýkl Nečesaný, ale jeho jedovatou střelu brankář konečky prstů vytáhl na roh. Hořice vsadily v úplném závěru vše na jednu kartu, do útoku se posunul Novák i Rychtera, ale poslední minuty se změnily především v karetní partičku hlavního rozhodčího, který i vyloučil po jednom hráči na každé straně. U poslední šance Hořic měl domácí brankář opět štěstí, protože neudržel centr Viktora Kulhánka, ale u vypadnuvšího míče byl nakonec první.

Hořice nepředvedly v Přepychách vůbec špatný výkon, zejména druhých čtyřicet pět minut byly lepším týmem, ale domácí hráči nakonec tři body uhájili i za cenu divácky neoblíbeného „účel světí prostředky“, kdy prostě míče zakopávali co nejdále.

Hořice B - L. Bělohrad B 3:2 (1:0)
branky: 15. a 72. Kazda, 60. Palm - 50. Kořínek, 89. Stehlík
sestava Hořic: Žižka - Ivakchnyuk, Krois, Novotný (85. Kulhánek Jindřich), Erben - Březák, Palm, Trejbal, Kůžel - Koňák (48. Slanina), Kazda

Hned v úvodu sezóny došlo na sousedské derby a bělohradská rezerva měla po jarním debaklu co oplácet, ale od úvodních minut drželi taktovku zápasu domácí hráči. Již ve 3. minutě měl na kopačce gól Trejbal, když ho Kazda našel na malém vápnu, ale střela šla mimo. Po čtvrthodině se již domácí hráči radovali z úspěchu. Novotný pěkně uvolnil Koňáka, který ještě přihrál lépe postavenému Kazdovi - 1:0. O pět minut později měl první práci i domácí brankář Žižka, ale nebezpečnou šanci hostů nadvakrát zlikvidoval. Ve 35. minutě mohl vedení Hořic pojistit Koňák, ale střelu po samostatné akci mu Kuneš vyrazil a kryl i jeho následnou dorážku.

Druhý poločas začali hořičtí vlažně a již v 50. minutě pykali. Hosté zahrávali přímý kop, na který nejvýše vyskočil Kořínek a Žižka nemohl s přesnou hlavičkou k tyči nic udělat. Hra se na pár minut vyrovnala, protože domácím hráčům chvíli trvalo, než se z vyrovnání oklepali. Po hodině hry ale Erben krásným pasem hledal Kazdu, který ale přihrávku šikovně pustil Palmovi a ten v samostatném nájezdu na Kuneše nezaváhal - 2:1. Hořice byly na koni a v 72. minutě Kazda ještě zvýšil vedení, když využil zaváhaní obrany hostů. Hořická rezerva již utkání v poklidu dohrávala, ale v poslední minutě přišlo fatální zaváhání, které ještě zápas zdramatizovalo. Po hrubé chybě domácí obrany a nepřehledné situaci v pokutovém území se dostal ke střele Stehlík, který nakonec s velkým štěstím Žižku prostřelil a snížil na kontaktních 3:2. V úplném závěru si Hořice vítězství přece jen pohlídaly a vykročily tak do sezóny tou správnou nohou.