Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

branky: 42. Rychtera, 71. Trejbal
ŽK: Paroulek, Rychtera, Žižka – Kupča, Havel, Petera, Slezák
ČK: 68. Lebeda (Přepychy)
sestava Hořic: Žižka – Kočí, Rychtera, Langr, Paroulek – Procházka, Palm (87. Štefan), Novák, Poláček (90. Ivakchnyuk) – Pour, Trejbal (89. Kulhánek Jan)

Úvod utkání byl poznamenán především snahou Hořic neinkasovat brzký gól, přesto hosté několikrát zahrozili dlouhými nakopávanými míči, ale žádnou akci nedotáhli do konce. Na druhé straně se v 10. minutě pěkně uvolnil Novák a poprvé vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Krunčíka. Ve 14. minutě opět Novák napřáhl z 25 metrů a jeho střela se odrazila od levé tyče podél celé branky zase ven. Po pár minutách Pour šikovně na vápně přistrčil volnému Palmovi, ale ten trefil levou tyč nachlup stejně jako předtím Novák. Potom se opět dostali na chvíli ke slovu hosté z Přepych. Zejména ve 37. minutě jim k brance mnoho nechybělo, ale Žižka nebezpečnou střelu k tyči vyrazil na rohový kop. Domácí hráči i diváci se branky dočkali těsně před odchodem do kabin. To ve 42. minutě zahrával přímý kop Trejbal a neobsazený Rychtera hlavou v pádu do třetice mířil do levé tyče, ale tentokrát se míč přece jen odrazil do branky – 1:0.

Po změně stran si domácí hráči udržovali herní převahu a Novák brzy opět pěknou střelou prověřil Krunčíkovu pozornost. V 60. minutě byl kousek před pokutovým územím faulován Pour. Paroulek velmi dobře umístil střelu z přímého kopu, ale Krunčík přece jen s námahou míč vyrazil na rohový kop. Domácí obrana fungovala dobře, a tak Přepychy ohrožovaly Žižku pouze střelami ze střední vzdálenosti. Takhle musel krýt v 65. minutě nepříjemnou skákavou střelu a po jednom z nebezpečných rohů se odražený míč dostal k Slezákovi, ale i jeho pokus si nenašel cestu do domácí sítě. V 68. minutě se Paroulek nadechl k velikému sólu od vlastního pokutového území a když si obhodil i posledního hráče hostů Lebedu, řítil by se sám na Krunčíka. Lebeda na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu, ale protože si pomohl hrubým faulem, musel předčasně odejít do sprch. Hořice svoji přesilovku záhy zužitkovaly, když Rychtera na polovině rychle rozehrál přímý kop, Novák hlavou prodloužil na Poura a ten mezi dvěma hráči našel na penaltě zcela volného Trejbala. Trejbal nezaváhal a zvýšil na 2:0. Hostům došlo, že musí začít hrát aktivněji, nebo odjedou s prázdnou, a tak v 74. minutě letěla na Žižku další nepříjemná střela, ale i tentokrát domácí brankář chytil. Deset minut před koncem mohlo být definitivně rozhodnuto, protože Novák vstřelil třetí branku, ale ta mu nebyla uznána pro předchozí předchozí faul. V posledních minutách se hosté vzchopili k závěrečnému náporu, ale vytěžili z něj pouze jeden nebezpečný roh, při kterém opět jistě zakročil Žižka.

Hosté zklamali na celé čáře, resp. domácí mužstvo toho čtvrtému celku tabulky moc nedovolilo a téměř po celé utkání byly Hořice lepším týmem. Pochvalu za odvedený výkon si tentokrát zaslouží celé mužstvo. Výborně zahrál zejména Novák, který byl k neudržení, a velmi dobře mu v útoku sekundoval Pour. V defenzívě podal kvalitní výkon i dorostenec Kočí.