Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

Remíza s příchutí prohry

Hořice – Lhota pod Libčany 1:1 (1:1)
branky: 43. Pour. – 30. Bednář
sestava Hořic: Žižka (46. Dvořák) – Paroulek, Rychtera, Jančák (29. Pleskot), Trejbal – Krátký, Rozsévač (60. Kramule), Palm, Kulhánek Viktor – Černý, Pour

Po několika předešlých utkáních, ve kterých Hořice potřebovaly získat nějaké body, měli najednou domácí hráči nůž na krku, protože jakýkoliv jiný výsledek než vítězství je vzdaloval od vidiny záchrany v oblastním přeboru.

Plány jsou jedna věc a realizace druhá. V úvodu byli podstatně aktivnější hosté a v 15. minutě měl Palina na hlavě vedoucí branku, ale minul. Po dvaceti minutách začali hrozit i Hořice, když se ve třech šancích ocitl Palm. Nejdříve jeho střela skončila v náruči lhoteckého brankáře, ve 25. minutě hlavičkoval těsně vedle a vzápětí ho Paroulek ideálně mezi hostující stopery, ale v rozhodující chvíli mu míč odskočil od nohy a brankář Lhoty stihl rychle vyběhnout. Potom opět na chvíli převzali otěže zápasu hosté, nejdříve nedotáhli do konce několik brejků. Potom se v 29. minutě zranil Jančák a do ještě ne zcela kompaktní přeskupené obrany Hořic hosté znovu podnikli brejk, který zakončil Bednář překvapivým obloučkem přes brankáře Žižku – 0:1. Obdržená branka znamenala několikaminutový šok, ze kterého ale domácí dostal zejména s chutí hrající Pour, se kterým si lhotečtí obránci nevěděli rady. Dvakrát zahrozil závary v pokutovém území hostí, až se nakonec ve 43. minutě uvolnil přes lhoteckého stopera a následně vyrovnal na 1:1.

Do druhého poločasu nastoupili hořičtí s chutí, protože je branka těsně před poločasem psychicky zvedla. Ve 47. minutě měl výhodu trestného kopu Viktor Kulhánek, ale jeho sražená střela skončila nad břevnem. O minutu později se k dalšímu trestnému kopu postavil Černý a jeho střela se odrazila od břevna do země a ven z branky. V tuto chvíli byly Hořice jasně lepší, ale nedokázaly tlak korunovat vedoucí brankou, a tak se postupem času hra zase jakžtakž vyrovnala. Domácí hrozili ze standardních situací, ale hlavičky Paroulka i Černého po rohových rozích letěly nad, další střelecký pokus Viktora Kulhánka byl sražen těsně nad a Rozsévačova střela bez přípravy také v síti neskončila. Na druhé straně se pořádně natáhl Dvořák, aby vyrazil jedovatou střelu k tyči ze střední vzdálenosti a o chvíli později po přímém kopu hlavičkoval Palina mimo domácí branku. V závěru Paroulek uvolnil do brejku Černého, ten ideálně našel na penaltě Palma, ale tomu v sobotu nebylo přáno a poslední stoprocentní šanci domácích strhnout vítězství na svoji stranu prováhal. Naopak na druhé straně zachránil Hořice od pohromy Dvořák, když hlavičku z bezprostřední blízkosti reflexivně vytáhl nad břevno.

Z domácího mužstva velice dobře zahrál Pour, který se po dvouzápasovém „exilu“ na postu pravého obránce vrátil zpět do útoku a svůj výkon korunoval i brankou. Bohužel v domácím dresu se již žádný další úspěšný střelec nevyskytoval, a tak už tak nelehká pozice se ještě ztížila a záchrana v oblastním přeboru se pomalu stává úlohou pro matematiky. Jednu z posledních možností zvrátit vývoj soutěže mají hořičtí ve středečním kole, kdy si to o šest bodů rozdají se stejně postiženým Novým Hradcem.