Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

Hořičtí fotbalisté už nejsou poslední

Jiskra Hořice - 1. FK Nová Paka 3:2 (2:2).
Jiskra Hořice: Žižka - Kočí, Paroulek, Rychtera, V. Kulhánek - Rozsévač, Palm (72. Jančák), Pour, Krátký (90. Štefan) - Trejbal (87. J. Kulhánek), Černý.
1. FK Nová Paka: Zajíc - Bajer, Babor, R. Ulvr, Albrecht (16. Sklenář, 81. Bergman) - Kalenda, Záruba, Čokina, Ferčák, Mindl, Bažík.
branky: 21. a 61. Černý, 41. Krátký - 6. Bažík, 45. Čokina. Rozhodčí Hlavsa (Hradec Králové), ŽK 2:4, diváků 400.

Los 23. kola krajského přeboru fotbalistů svedl proti sobě v derby utkání další dvě mužstva jičínského okresu. Hostující trenéři stále ještě nemohli počítat se zraněným Jaroszem a Siřínkem, z pracovních důvodů ani s Prajsem, což jsou všichni defenzivní hráči. Proto dostal od začátku příležitost dorostenec Albrecht, který se však již v 16. minutě zranil, a tak musel opustit hřiště

Pro domácí to byl existenční zápas, neboť i přes přesvědčivé vítězství ve středeční dohrávce s Libání obsazovali stále ještě poslední, 16. příčku.

Hořičtí nastoupili do utkání sebevědomě a snažili se kombinací překonat obranu soupeře. Toto úsilí však zbrzdila nepochopitelná hrubka exhradeckého Černého, který ukázkově vyslal do šance novopackého Bažíka, jenž tváří v tvář domácímu Žižkovi nezaváhal a poslal hosty do vedení. Za několik minut však Černý tuto hrubku napravil, když vyhrál hlavičkový souboj před pokutovým územím Nové Paky a po narážečce s jedním ze svých spoluhráčů prostřelil Zajíce v novopacké brance a vyrovnal - 1:1.

Poté Novopačtí několikrát nebezpečně zaútočili, ale v koncovce byli bezzubí. Útoky domácí Jiskry byly o poznání nebezpečnější a po jednom z nich šli také Hořičtí do vedení. Krátký postupoval ze strany sám na Zajíce, který mu vyběhnutím snížil střelecký úhel, ale hořický fotbalista poslal míč vedle novopackého gólmana do branky, kde jej stačil ještě doběhnout hostující Ferčák a zasáhnout, leč jeho prudký odkop skončil těsně pod břevnem vlastní branky. V závěrečné dvacetiminutovce první půle zahrával na půlící čáře trestný kop novopacký Babor, jeho vysoký centr prodloužil domácí obránce hlavou do vlastní sítě a do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Po změně stran přišla nejprve stoprocentní příležitost Sklenáře, který z malého vápna trefil padajícího Žižku v brance Jiskry po úniku Kalendy a prodloužení Čokiny. Rozhodujícím okamžikem utkání byla brejková situace asi v polovině druhé půle, když hosté propadli ve středu pole, zcela nekrytý Černý se v nabídnuté šanci nemýlil a tvrdou střelou k levé tyči dostal Hořice opět do vedení. Potom se domácí zaměřili na udržení výsledku, ale hostující mužstvo nedokázalo vyvinout takový tlak, který by donutil obranu Jiskry k chybám.

V 76. minutě však selhal na pomezí asistent Pěnkava, když odmával hostům ofsajdové postavení hráče, který byl mimo hru a Bažíka, jenž by tak z hloubi pole postupoval sám na hořického Žižku, zastavila píšťalka hlavního rozhodčího Hlavsy z Hradce Králové. V poslední minutě řádné hrací doby měl ještě dobrou příležitost Čokina, ale bohužel pro hosty jeho obávaná a lepší levačka selhala a střela skončila daleko mimo branku domácích. Hořice tak splnily další záchranářský úkol a šesti body během čtyř dnů se dostaly do hry o záchranu v krajském přeboru. Novopačtí si svým výkonem o body přišli sami, neboť neproměněné brankové příležitosti znamenaly zbytečnou ztrátu.