Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

„Hořice pokračovaly v domácím výprodeji důležitých bodů“

Hořice – Libáň 0:1 (0:0)
branky: 89. Zavřel
ŽK: 0:2
sestava Hořic: Dvořák – Paroulek, Rychtera, Javůrek - Kulhánek Jiří, Vítek, Moník, Novák, Trejbal – Jančák, Pour

Hořice i Libáň se utkaly v přímém souboji o body, které mohly znamenat únik z pásma ohrožení. Soupeři se ze začátku spíše oťukávali. Když už to vypadalo, že se začne něco dít, přišlo krupobití a rozhodčí musel ve 13. minutě utkání přerušit. Do první slibné šance se dostal domácí Novák, ale v záklonu hlavičkoval mimo. Ve 24. minutě se do slibné šance dostával Jančák, ale zastavil ho praporek asistenta rozhodčího. O minutu později se přihrál Moník do vyložené šance Pourovi, ale ten míč na nerovném terénu nezpracoval a gólová příležitost tak přišla vniveč. Po půlhodině hry nebezpečně vystřelil z 20 metrů Novák. Hostující brankář se podklouzl, a tak mohl jen bezmocně sledovat, jak míč těsně míjí jeho branku. Hosté se snažili hrát na brejky, popř. nakopávat míče za domácí obranu, což se jim ale příliš nedařilo. Největší nebezpečí pro domácí branku tak představovaly libáňské standardní situace, při kterých měli hosté výraznou výškovou převahu. Ve 42. minutě se ke gólové hlavičce dostal libáňský stoper, ale naštěstí trefil přímo Dvořákovu náruč.
I po přestávce si domácí uchovali územní převahu, která vyústila ve velké množství rohových i přímých kopů. Nejdříve v 59. minutě Paroulek mířil po rohu Trejbala nad a v 61. se do stoprocentní šance dostal Novák, ale i on hlavičkoval z bezprostřední blízkosti mimo. V 65. minutě střílel Pour nad. V tuto chvíli se Libáň pouze bránila a jen díky střelecké nemohoucnosti domácích trval bezbrankový stav. Tlak Hořic ale zeslábl a závěr utkání patřil Libáni. Nejdříve v 75. minutě Dvořák zázračně chytil střelu z pěti metrů a Paroulek odkopl míč do bezpečí před dotírajícím útočníkem Libáně. O dvě minuty měli hosté další brejk, který opět vyřešil brankář Dvořák. V 80. minutě nastala v pokutovém území hostí nepřehledná situace, kterou ale odvážně vyřešil hostující brankář. Ještě v 85. minutě střílel Novák po centru Moníka vedle. Potom už přišla ledová sprcha na druhé straně hřiště, když Bányácski našel zpětnou přihrávkou Zavřela a ten se štěstím trefil veledůležité tři body pro hosty. V nastaveném čase si sice Hořice v zoufalém posledním náporu vypracovaly stoprocentní šanci, ale Jančák odkrytou branku přestřelil.
Libáň tak udělala rázný krok za záchranou v soutěži, naopak domácí Hořice si ještě více zkomplikovaly svoji situaci.

„Obrat v Dětěnicích“

Dětěnice - Hořice B 3:2 (1:2)
branky Hořic: 6. Minčák, 38. Kulhánek Jakub
sestava Hořic: Tlustý – Kulhánek Jan (26. Štefan), Erben, Langr, Kulhánek Viktor - Vondra, Procházka, Palm, Březák – Kulhánek Jakub, Minčák

Hosté nezačali vůbec špatně a hned v 6. minutě se ujali vedení po střele Minčáka z hranice pokutového území. I po vstřelené brance si Hořice udržovaly převahu a ve 20. minutě utekl po levé straně Minčák, ale po jeho centru Jakub Kulhánek jen těsně minul. Ve 30. minutě vystřelil opět Minčák, ale střela šla nad branku domácích. Dětěnice poprvé ohrozily branku Hořic až ve 35. minutě, ale střela šla doprostřed branky a Tlustý ji bez problémů chytil. O tři minuty později střídající Štefan našel svým centrem z pravé strany volného Jakuba Kulhánka a ten se trefil přesně k pravé tyči - 0:2. Hned vzápětí mohl Jakub Kulhánek ještě pojistit vedení, ale po rychlém brejku těsně minul odkrytou branku Dětěnic. Opět platilo otřepané nedáš-dostaneš a ve 41. minutě se domácí hráč trefil z hranice pokutového vápna přesně do šibenice, čímž započal obrat v utkání. Do konce poločasu ještě Vondra střílel nad a domácí nevyužili možnost vyrovnat, když netrefili zcela odkrytou branku.
Druhý poločas začal ledovou sprchou pro Hořice, když Dětěnice vyrovnali ihned po rozehrání. Ve 20. minutě domácí trefili tyčku a na druhé straně proletěl Březákův přímý kop celým pokutovým územím, aniž by ho někdo dokázal usměrnit do branky domácích. Pět minut před koncem měli hosté šanci strhnout opět vedení na svou stranu, ale přímý kop Březáka vytěsnil domácí brankář na rohový kop. Celý druhý poločas sice měly Dětěnice převahu, ale vítěznou branku vstřelily až v poslední minutě. Hosté si tak nakonec ze slibně rozehraného utkání neodváží ani jediný bod.

dorost Hořice – Kobylice 0:1 (0:0)

Hořičtí dorostenci se po zájezdu do Holandska opět představili v boji o mistrovské body a navíc měli Kobylicím po podzimním debaklu co oplácet. Do první větší příležitosti utkání se dostal domácí Trávníček, ale ve slibné šanci slabě vystřelil a hostující brankář střelu chytil. Hosté poprvé vystřelili v 10. minutě, ale Chlubna nebezpečnou střelu k bližší tyči vyrazil na rohový kop. O dvě minuty později Trávníček dlouhým pasem přenesl hru na pravou stranu, odkud Štefan hledal před brankou Kobylic Vika. Hostující brankář centr podběhl, ale Vik tísněný stoperem nedokázal poskakující míč dorazit do opuštěné branky hostí. Hrál se pěkný fotbal se šancemi na obou stranách. Ve 14. minutě byli blízko ke gólu hosté, ale hlavička po přetaženém rohovém kopu mířila jen do boční sítě. Ve 20. minutě hlavičkovali opět hosté, ale Chlubna byl na místě. Rušná byla zejména 25. minuta, když nejdříve míč poskakoval v pokutovém území Kobylic, ale žádný z domácích hráčů jej nedokázal usměrnit do hostující branky. Z následného odkopu šel z ničeho nic hostující útočník sám na branku Hořic, ale Chlubna včas vyběhl, nenechal ho zakončit a vrátivší se obránce definitivně odkopl míč do bezpečí. Ještě ve 40. minutě nebezpečně střílel domácí útočník, ale jeho hlavička po rohovém kopu šla těsně vedle.
Ve druhém poločase začali náporem hosté, ale nebezpečné situace se rodily především před brankou Kobylic. Nejdříve v 55. minutě Štefan nepříliš prudkou střelou z přímého kopu vyděsil hostujícího brankáře, který si nepochopitelným zákrokem málem hodil míč do branky, ale měl štěstí a byl z toho jen rohový kop. Po jeho následném rozehrání si vybral další porci štěstí, když ho z bezprostřední blízkosti trefil Haman a skóre tak i nadále bylo 0:0. Čtvrt hodiny před koncem měl slibnou příležitost domácí Jakub Kulhánek, ale z přímého kopu na hranici pokutového území trefil jen dobře postavenou zeď. V podstatě z protiútoku se hosté ujali vedení, které již dokázali uhájit.