Hořicko - Sociální služby - Personál hořické invalidovny kolabuje Úterý 23. července 2024 
Sociální služby
 Ústav sociální péče pro tělesně postižené


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Personál hořické invalidovny kolabuje

Největší problém, který v současné době řeší vedení Ústavu sociální péče pro tělesně postižené, je personální obsazení. Dva měsíce musí chod zařízení zabezpečovat bez pěti pracovníků, z nichž jsou dva dlouhodobě nemocní. „Provoz zajišťujeme doslova s vypětím všech sil veškerého ošetřujícího personálu, těžkou situaci nám pomáhají zvládnout dvě studentky z místního učiliště oboru pečovatelství,“ uvedl ředitel Vladimír Sychra. Činnost v ošetřovatelském úseku je psychicky i fyzicky velice náročná a rozhodně ji nezastane každý. „Práce je namáhavá, jsme už zde všichni velice unavení,“ sdělila zdravotní sestra Hana Romaniuková.

Pracovníci chybějí
Sehnat za chybějící zaměstnance adekvátní kvalifikovanou náhradu nebude jednoduché. Vedení už začalo jednat se svým zřizovatelem, kterým je krajský úřad, o žádosti navýšení počtu pracovníků, neboť pro udržení kvality ošetřovatelské péče při počtu 81 těžce postižených klientů jsou kladeny stále vyšší a vyšší nároky na personál a jeho profesionální úroveň.
I přes nelehké podmínky personálu pořádají pro své klienty nejrůznější aktivity a výlety. V sobotu se uskutečnil tradiční Den s Klokánkem. Návštěvníci mohli zhlédnout ukázky nejrůznějších řemesel i techniky a každý z jejich zástupců měl pro děti připravenou soutěž.

V nejbližší době plánují už druhý výlet do ZOO ve Dvoře Králové, kam je doprovází čtrnáctičlenný personál.


Radmila Šepsová