Hořicko - Sociální služby - Hořická radnice zvažuje přestavbu domova důchodců na bytový dům. Úterý 23. července 2024 
Sociální služby
 Ústav sociální péče pro tělesně postižené


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
29.6.2007 - www.jicinsky.net
Hořická radnice zvažuje přestavbu domova důchodců na bytový dům.

Další osud domova důchodců v Hořicích se možná bude ubírat úplně jiným směrem, než se ještě před několika měsíci plánovalo. Radnice se začíná zabývat myšlenkou, že ubytovací zařízení pro seniory postaví na zcela jiném místě a že dnešní objekt předělá například na bytový dům. Důvodem jsou příliš vysoké náklady na rekonstrukci.

„Od kompletní rekonstrukce domova důchodců, která by vyšla zřejmě dráž než výstavba nového objektu na zelené louce, jsme zatím ustoupili. Museli bychom totiž splnit řadu podmínek, které se v posledních letech výrazně zpřísnily,“ vysvětluje starosta Ivan Doležal. „Postupně se proto začínáme seznamovat s myšlenkou, že bychom tam provedli jen nejnutnější úpravy, například šatny pro personál a nákup chladicího boxu do kuchyně, a že se pokusíme vytipovat místo pro nový domov důchodců.“

Radní se proto zabývají i otázkou, jak případně se starou budovou do budoucna naloží. Stávající objekt je koncipován jako dům s bytovými jednotkami, a proto by prý mohl být do budoucna využit právě k účelům běžného bydlení. „Za jistých okolností by takový záměr nemusel být nereálný, ale zatím je to pouze úvaha,“ zdůraznil starosta.

Jisté je, že parametry stávajícího domova důchodců nevyhovují současným standardům a normám. V případě modernizace by to navíc znamenalo dost radikální zásah do konstrukce, což stavbu prodraží.

„Proto chceme svolat schůzku za účasti různých odborníků a zástupců krajského úřadu, abychom celou věc ještě jednou posoudili. Nevylučuji ani variantu, že třeba začneme stavět něco nového, ale bez dotací to nebude možné. Taková akce by totiž určitě přesáhla hranici sta milionů korun, což je mimo rámec možností našeho rozpočtu,“ líčí Doležal.

Hořičtí radní chtějí také nejprve získat podrobné informace, jak se bude vyvíjet síť sociálních služeb v Královéhradeckém kraji, jejíž struktura se vytváří podle nového zákona, který platí od začátku letošního roku. (jn)