Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Jak v průběhu loňského roku hospodařily hořické organizace? Středa 7. června 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Jak v průběhu loňského roku hospodařily hořické organizace?

Hořičtí zastupitelé byli seznámeni s činností příspěvkových organizací města v roce 2010.

Zastupitelé města byli na pondělním zasedání (18.4.2011) informováni hlavně o činnosti a hospodaření příspěvkových organizací v roce 2010. Jen bohužel většina jejich ředitelů na jednání chyběla.

Znovu se diskutovalo o Sportovních zařízeních města, kromě téměř dvou milionového dluhu za loňský rok se mluvilo o úsporných opatřeních a vyšší návštěvnosti v prvním kvartálu až o 800 lidí než ve stejnou dobu vloni.

Šetřit se bude na poli personálním (čtyři pracovní úvazky dvou plavčíků a uklízeček budou zřejmě poníženy na polovinu) i na provozních nákladech (kancelářské potřeby, mobilní telefony). Město chce rovněž více propagovat zařízení, plánuje například uspořádat turnaj v malé kopané na hřišti s umělým povrchem. Zastupitelka Hana Richtermocová (VpM) však přítomné upozornila, že by se akce měly konat co nejdříve, protože se už blíží polovina roku.

Více činnosti by mělo být vyvinuto i v kulturní sekci, především ve využitelnosti Biografu Na Špici, který navštěvuje v průměru 18 lidí za představení. Město tak ročně na zařízení doplácí asi tři čtvrtě milionu korun. Prostor byl v minulých letech rekonstruován, budova ovšem potřebuje ještě zateplit, kino má k dispozici rovněž zastaralou zvukovou techniku. Je jasné, že v nejbližších letech nebudou mít Hořice finanční prostředky na nákladnější renovaci, cesty se hledají jinde. Jedna z nich vede skrz evropské dotace, druhá kolem komerčního využití sálu a foyer, kde by vybrané peníze za nájem mohly biografu pomoci. Záležitostí se bude dále zabývat městská rada.

Na řadu přišly mimo jiné i technické služby, které vloni skončily v plusu. Úklid města probíhá v pořádku, organizace čeká na nový kompaktní zametač, který by měla obdržet koncem tohoto roku.

Nejvíce ztrátové je podle nich koupaliště Dachova, kde je problém hlavně se stavem vody. Situace by ale měla být vyřešena díky výměně starého dachovského vodovodu, který byl před nedávnem nahrazen novým. Bývalý vodovodní řad nebude zlikvidován, poslouží jako další přítok do místního přírodního koupaliště, které se každý rok potýká se sinicemi. Jelikož se v okolí nádrže vyskytují chránění čolci, nemůže ji město ošetřovat chemikáliemi. Nový přítok vody by tak měl pomoci k čistší vodě.

Úsměv na tváři pracovníků technických služeb kazí i vandalismus, který se v Hořicích za poslední dobu nebezpečně rozmohl. Jmenujme například poškozená nová světla na Gothardě u Riegerova obelisku, která konkrétně však budí rozporuplné reakce přítomných občanů i zastupitelů. Na jednu stranu je rozhodně nepřijatelné chování vandalů, na druhou stranu nízké lampy svojí velikostí a počtem téměř provokují. „Je jich tu moc, obelisk je jimi doslova osázen,“ upozorňují místní.

Zastupitel Martin Pour (TOP 09) navrhl: ,,Vím, že světla zde byla instalována v rámci projektu Hořice – město bez bariér, ale osobně bych byl pro, aby byla odsud odstraněna, než zde vzniknou další škody.“ Jenže za nedodržení projektu by mohl hrozit městu postih. ,,Jednáme o tom, aby na Gothard byla instalována další kamera, která by prostor monitorovala a tím omezila případnou kriminalitu,“ reagoval starosta Ivan Doležal.

Jak se povedlo městu splnit nové úkoly, dozvíte se na dalším zasedání, které je plánováno na 20. června.