Hořicko - Obce Hořicka - Lázně Bělohrad - Místo chovu vepřů bude golf Pondělí 27. září 2021 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
19.1.2009 - MFDnes 20.12.2008
Místo chovu vepřů bude golf

Okolí kostelíka na Byšičkách v Lázních Bělohradě, jenž prý inspiroval Karla Jaromíra Erbena k sepsání hororové balady Svatební košile ze sbírky Kytice, se zřejmě promění v golfové hřiště.

Bělohradští zastupitelé v prosinci rozhodli, že nechají zpracovat změnu územního plánu, která vybudování nového sportoviště umožní.

Golf by se dobře postaral o pravidelné sekání trávy „U většiny lázeňských měst, která jsem měl možnost u nás i ve světě navštívit, golfová hřiště jsou. A pro pozemky na Byšičkách se mi toto využití zdá ideální,“ uvedl bělohradský starosta Pavel Šubr. Dodal, že záměr konzultoval i s některými odborníky na stavbu golfových hřišť, kteří jej rovněž podporují.„Pokud na Byšičkách vznikne golfový areál, vyřeší se tím i pravidelná údržba luk v této lokalitě, která v současné době nepůsobí příliš upraveně,“ řekl starosta.

Objekt s chovem prasat bude nahrazen novostavbou Většina pozemků v okolí Byšiček patří kostelecké větvi šlechtického rodu Kinských, která je získala v rámci náhrady za neúspěšnou restituci bělohradského zámku. „S rodinou Kinských jsme začali jednat asi před rokem a máme s ní už uzavřenu dohodu o tomto záměru,“ potvrdil Libor Kindl, který společně se zpěvákem Janem Kalouskem zastupuje skupinu investorů, kteří chtějí golfové hřiště v Lázních Bělohradě vybudovat. Areál by se měl rozkládat na ploše přibližně 75 hektarů se zázemím v podobě správní budovy na místě dnešního objektu Nového Dvora, kde se zatím chovají prasata.

Investor slíbil zachovat veřejné cesty Zájemci o výstavbu golfového hřiště letos v létě usedlost koupili, zemědělskou výrobu chtějí ukončit a nahradit ji novostavbou, kde by nemělo chybět ubytování, restaurace a samozřejmě ani parkoviště. V okolí by potom mělo vzniknout golfové hřiště s 18 jamkami. „Pokud si má na sebe areál vydělat, menší než osmnáctijamkové hřiště nemá smysl v dnešní době budovat,“ vysvětlil Kindl. Zástupci investorské skupiny na čtvrtečním zasedání bělohradského zastupitelstva vyvraceli i obavy části místních obyvatel z uzavření oblíbené lokality v okolí kostelíka na Byšičkách veřejnosti. „Nikdy jsme nepředpokládali, že bychom do budoucího golfového areálu omezovali přístup. Naopak je naším zájmem, aby do něj chodilo co nejvíc lidí. Proto ho nechceme oplocovat a chceme v něm zachovat i všechny dnešní veřejné cesty,“ slíbil Kindl a dodal, že lidé nebudou muset mít obavy ani o svoji bezpečnost. „Při navrhování jednotlivých jamek se samozřejmě bude postupovat tak, aby provoz hřiště neohrožoval lidi, kteří se budou po areálu pohybovat,“ řekl Kindl.

Ivan Truhlička