Hořicko - Obce Hořicka - Lázně Bělohrad - V bělohradském zámku bude zřízeno zdravotnické centrum Pondělí 27. září 2021 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
V bělohradském zámku bude zřízeno zdravotnické centrum

Místo rezidenčního bydlení pro seniory vznikne v bělohradském zámku specializované zdravotnické středisko.

Investor přestavby bělohradského zámku, dceřinná společnost anglické firmy Sherydan CR, ustoupila od původního záměru vybudovat z historického objektu rezidenční sídlo pro seniory. V budově tak zřejmě vznikne za více jak tři sta milionů korun zařízení se zdravotnickým zaměřením. Investor zatím neupřesnil specializaci centra.

Proč dochází k této změně, vysvětlil nám starosta města Pavel Šubr: „Firma nezískala podporu projektu z Evropské unie. Žádost pozdržel i komplikovaný převod zámku, kdy společnost musela vyčkat, až bude novým nabyvatelem definitivně město Lázně Bělohrad, s nímž založila i akciovou společnost Residence Lázně Bělohrad. Kvůli časové prodlevě zanikla možnost projekt pozměnit a zažádat o jeho podporu například přes odvětví cestovního ruchu.“

Nakonec selhala i přislíbená spolupráce s dalšími investory, kteří se měli na akci finančně podílet. Starosta Pavel Šubr se setkal ve středu se zástupci firmy a Deníku potvrdil, že společnost jedná s novými obchodními partnery. Pokud půjde všechno podle plánu, stavba bude zahájena na podzim. Hrazena bude ze soukromých peněz a úvěrů. Znovu se diskutovalo i o tom, zda zatím ponechat v budově domov mládeže zdejšího odborného učiliště. Aby se situace nadále nekomplikovala, učni se odstěhují do konce dubna, jak bylo dohodnuto.

Nové útočiště najdou v opraveném rekreačním areálu U Lva. Město ani firma Sherydan do nové akciové společnosti zatím nevložily svůj majetek – město budovu zámku a firma Sherydan objekt špejcharu. Ten bude rekonstruován současně s přestavbou historického sídla.

„Zámek je stále v majetku města a převedeme jej, až nám firma Sherydan předloží upravený projekt včetně jeho financování,“ uvedl starosta. Na přestavbu hlavní budovy už společnost získala pozitivní vyjádření od památkářů, horší je to se špejcharem. Odborníci si nepřejí, aby uvnitř fungovala kuchyň, noví majitelé zde ale hodlají zřídit kulturní středisko včetně restaurace. A tak přišli s návrhem rozšířit objekt o přístavbu, kam by umístili stravovací sektor a sociální zařízení. Nápad ale narazil na územní plán, podle kterého nelze zastavět další zelenou plochu.

„Muselo by dojít k jeho změně, což by znamenalo zpoždění asi tři roky. Dalším inovacím už ale nejsme nakloněni, protože v roce 2012 chceme zpracovat nový územní plán,“ upřesňuje P. Šubr.

Bělohradskou radnici tak stále provázejí „zámecké“ problémy. „Někdy si říkám, zda jsme udělali dobře, když jsme se snažili zámek získat. Vlastnit jej není žádné terno, což rozhodně vidí i jiná města, která spravují památky,“ posteskl si Pavel Šubr.


Iva Kovářová