Hořicko - Obce Hořicka - Lázně Bělohrad - Oprava není hotova, stromy musí vydržet Pondělí 27. září 2021 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Oprava není hotova, stromy musí vydržet

Trápení řidičů na silnici mezi Hamerským Mlýnem a Dolní Novou Vsí asi jen tak neskončí. Oprava měla být hotová do desátého prosince letošního roku. Bohužel, stavební firma nestihne dodržet termín a celá rekonstrukce se protáhne minimálně až do poloviny roku příštího.

Provedeny byly zatím pouze práce na vozovce a demolice jednoho mostu, který byl nahrazen propustkem. Na zbylé dva mosty dělníci ale ještě ani nesáhli.

„Na základě jednání se zhotovitelem bylo rozhodnuto o přesunu prací na demolici a realizaci nových mostů na rok 2017. Důvodem bylo velké riziko zastavení rozestavěné stavby v zimním období, do kterého se vlivem posunu termínu zahájení stavba dostala," napsal v oficiálním vyjádření Václav Podlipný, vedoucí přípravy a realizace staveb SÚS Jičín. Zpoždění podle Podlipného nastalo kvůli opravě silnice v Úlibicích.

Poté následuje zimní přestávka, během níž bude rychlost v daném úseku snížena na třicet kilometrů v hodině.

KÁCENÍ SE ODKLÁDÁ
Díky komplikacím, jenž vznikly s rekonstrukcí silnice, se posouvá i další etapa stavby, a to kácení několika stromů v lipové aleji.

„Chtěl bych jen upozornit, že nebude vykácena celá alej, jak někteří spekulovali, ale pouze zhruba třicet stromů, jenž jsou ve špatném stavu. Bohužel tento krok je nevyhnutelný, jelikož v aleji už není bezpečno. Nedávno zde došlo k pádu větve přímo na silnici, do které následně narazil jeden z projíždějících řidičů. Naštěstí se mu nic nestalo, ale škoda na jeho vozidle je zhruba šedesát tisíc. Někdo další takové štěstí mít nemusí a mohlo by dojít i k tragédii," vysvětlil důvody starosta Bělohradu Pavel Šubr a dodal, že on sám má někdy strach alejí vůbec projet. „Proto jsme se rozhodli podat žádost o vykácení čtyř stromů, které jsou v nejhorším stavu," vysvětluje kroky, které budou nyní následovat, Šubr.

OBNOVA ALEJE
Opětovné zahájení prací se plánuje na poslední týden v březnu 2017. „Nejdříve se pro dodržení období vegetačního klidu provede kácení vybraných lip v Kotykově aleji. Podle projektové dokumentace je určeno ke kácení zhruba třicet kusů z celkového počtu přibližně sto dvacet vzrostlých stromů. V projektu je zahrnuta náhradní výsadba sedmnácti nových stromů podél komunikace," napsal Podlipný ve zprávě, ve které upozorňuje na to, že z důvodu bezpečnosti bude obnova celé aleje do několika let nevyhnutelná.

OPRAVA MOSTŮ
Po dokončení prací v Kotykově aleji budou opět zahájeny práce na mostech u Hamerského mlýna. Kompletní dokončení je naplánováno na polovinu června 2017. Následovat bude oprava komunikace v Kotykově aleji, jenž by podle odhadů měla začít na začátku července příštího roku.

„Postup prací je plánován směrem od železničního přejezdu, kde se nejdříve odfrézuje stávající povrch a následně se položí nové asfaltobetonové vrstvy vozovky. Frézování bude provedeno po ucelených úsecích, aby byl zajištěn provoz místních občanů do svých domovů," sdělil V. Podlipný. Řidiči tedy musí počítat, že úsek bude uzavřen. Dokončení prací v Kotykově aleji je plánováno na první zářijový týden 2017.

Autor: Pavla Franzkiová, zdroj: jicinsky.denik.cz