Hořicko - Kultura - Výstavy - Sochař Wiele představí své prostorové instalace v Hořicích Sobota 2. července 2022 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
28.6.2010 - www.jicinsko.cz
Sochař Wiele představí své prostorové instalace v Hořicích

Krajina a člověk, stupňující se proměny prostředí kolem nás nenechávají klidným česko-německého sochaře Karla Emila Wieleho (na snímku), který si vytrvale klade existenční otázky a způsobem, jakým to dělá, podněcuje diváky k týmž úvahám. Wiele nutně nedává na otázky odpovědi, skrze ně ale často pootvírá dveře lidským obavám. Čím tentokrát diváky osloví, ukáže jeho nejnovější výstava Futurum??, kterou 1. července otevře hořické muzeum.

Autor ve Štorchově síni představí zatím poslední ze svých prostorových instalací, ve kterých hlavní roli hraje převážně kámen. Karl Wiele žije a pracuje střídavě v Německu a v Čechách. Už v devadesátých letech se částečně usadil v Podhorním Újezdě na Hořicku, kde průběžně tvoří v tamním pískovcovém lomu. Díla tohoto umělce jsou zastoupena v soukromých i veřejných sbírkách po celém světě, jedna z jeho plastik zdobí také nový sochařský park v Hořicích, kde se před lety zúčastnil tamního sochařského sympozia.

S tvorbou sochaře se návštěvníci městského muzea v Hořicích budou moci seznámit do konce letošního srpna. Čtvrteční vernisáž začíná v 17 hodin. (jn)