Hořicko - Úřady - Průtah Hořicemi bude později Pátek 14. června 2024 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
20.5.2003 - MF DNES 20.5.2003
Průtah Hořicemi bude později

Připravovanou výstavbu druhé části silničního průtahu městem bude muset hořická radnice rozdělit do dvou etap. Vybudování celé silnice, která zjednoduší průjezd Hořicemi a odvede dopravu z historického centra města, ztroskotalo na neúspěšném vyjednávání s majiteli některých nemovitostí v okolí plánované komunikace. „S přípravou stavby jsme se dostali do mrtvého bodu. Jde především o ubourání části jednoho domu, s jehož majiteli se nemůžeme shodnout na způsobu kompenzace. Proto stavbu zatím ukončíme v kopečku pod kulturním domem Koruna, sporný úsek mezi Korunou a náměstím vynecháme a doděláme jej později, až se nám podaří dohodnout s vlastníky nemovitostí,“ vysvětlil tajemník hořické radnice Jaroslav Vais.
Celý druhý úsek průtahu má vést kolem autobusového nádraží na Palackého náměstí. Tam se odkloní doprava, souběžně se Sladkovského ulicí bude pokračovat ke kulturnímu domu Koruna a od něj přes horní část náměstí k městské jídelně, kde se napojí na výpadovku na Dvůr Králové nad Labem. V úseku mezi Palackého náměstím a kulturním domem mu bude muset ustoupit jeden rodinný dům, několik objektů soukromých firem a řadové garáže. „Ty chceme postavit znovu v zadním traktu samoobsluhy na náměstí. Vedle nové komunikace vznikne asi sto parkovacích míst, z nichž bude možno Haberskou uličkou snadno vejít na náměstí. Pak konečně z náměstí zmizí většina parkujících aut,“ informoval Vais.
S druhou částí průtahu Hořicemi už počítá dlouhodobý plán investic Hradeckého kraje. „Než nastaly problémy s nemovitostmi na trase, vše nasvědčovalo tomu, že by se mohlo začít stavět příští rok. Teď se termín výstavby neodvažuji odhadnout,“ řekl tajemník.

Kvůli sporu o zbourání části domu bude město muset ukončit rozběhnuté územní řízení, přepracovat stavební dokumentaci a požádat o vydání nového územního rozhodnutí pouze na zkrácenou část nové komunikace.


Autor: IVAN TRUHLIČKA