Hořicko - Úřady - Hořice se zpožděním otevřou sportovní centrum Pátek 14. června 2024 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
15.9.2003 - MF Dnes 12.09.2003
Hořice se zpožděním otevřou sportovní centrum
Příští týden spustí hořická radnice provoz nového sportovního centra v objektu bývalé kotelny na sídlišti Pod Lipou, jehož otevření původně chystala na konec června. Více než dvouměsíční zpoždění způsobily podmínky pro čerpání státní dotace, kterou na výstavbu sportovního areálu získalo město letos na jaře.

„Původně jsme předpokládali, že areál bude provozovat Městská energetická společnost, která má na podobné činnosti živnostenské oprávnění. Náš záměr však ztroskotal na podmínkách přijetí státní dotace, kterou jsme v dubnu obdrželi od ministerstva financí,“ uvedl tajemník hořické radnice Jaroslav Vais.

Podle dotačních podmínek lze ze státního rozpočtu hradit část nákladů jen u těch akcí, které nejsou určeny k podnikání. Městská energetická společnost v Hořicích je ale společností s ručením omezeným, jejímž hlavním cílem je právě podnikat a trvale vytvářet zisk.

„I když stoprocentním vlastníkem společnosti je město, nechtěli jsme se dostat do rozporu se základními dotačními podmínkami a riskovat, že ministerstvo financí po nás bude požadovat vrácení příspěvku třeba i včetně penále,“ vysvětlil tajemník.

Proto radnice otevření areálu odložila a v průběhu prázdnin zřídila novou příspěvkovou organizaci Sportovní zařízení města Hořic, která bude areál provozovat. „Nalezené řešení je v naprostém souladu s dotačními podmínkami. Přesto si ještě před otevřením areálu necháme všechno pro jistotu písemně potvrdit od příslušných úředníků ministerstva financí,“ konstatoval Vais.

Od příštího týdne budou moci obyvatelé Hořic v novém sportovním areálu využívat moderní čtyřdráhovou kuželnu, saunu, kurt na squash a občerstvení. První etapa přestavby bývalé kotelny na sídlišti Pod Lipou přišla město téměř na čtyřiadvacet milionů korun, dalších devět milionů uhradila radnice ze státní dotace od ministerstva financí. Náklady na vybudování celého sportovního centra se mají vyšplhat k šedesáti milionům korun. „Chtěli bychom plynule pokračovat dál stavbou plaveckého bazénu se čtyřmi pětadvacet metrů dlouhými dráhami. V něm by se první plavci měli vykoupat už koncem příštího roku. To je naše velké přání, ale nechceme to veřejnosti definitivně slibovat, protože nevíme, jestli se nám záměr podaří splnit,“ řekl tajemník.
IVAN TRUHLIČKA