Hořicko - Úřady - Česká pošta chce v Hořicích postavit novou úřadovnu Čtvrtek 23. května 2024 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Česká pošta chce v Hořicích postavit novou úřadovnu

Zcela nové pošty by se měli během dvou až tří let dočkat obyvatelé Hořic a přilehlých obcí. Moderní dvoupodlažní budova vyroste na pozemcích v blízkosti kruhového objezdu na rohu ulic Aloise Hlavatého a Pelikánovy. „Na letošní i příští rok jsou už schváleny investice v jiných obvodech, ale do dvou až tří let, pokud se nestane nic mimořádného, budou další v pořadí právě Hořice,“ sdělil NN šéf obvodního ředitelství České pošty v Jičíně Miroslav Luštický. Pro poštu bude výhodnější, když si ve městě postaví vlastní objekt. Do něho se pak přestěhuje ze stávajících prostor v Havlíčkově ulici. „Režim nové pošty se prakticky měnit nebude, pouze se zřídí, podobně jako v dalších městech, takzvaná balíková dodejna. V menších obcích už totiž uložení balíků adresátům neoznamujeme, ale přímo jim je doručujeme. Proto bude potřeba větší plocha pro manipulační prostor,“ uvedl Luštický.

Dnešní kanceláře pošty se nacházejí poblíž výjezdu z náměstí. Jde o místo, které je problematické například z hlediska parkování a dopravy, a tamní budova také postrádá bezbariérový vstup. „Problémy s parkováním se podařilo částečně vyřešit po zavedení jednosměrky v Havlíčkově ulici, ale stále to není ideální stav,“ upozornil mluvčí hořické radnice Michal Kuchta. Česká pošta si pro výstavbu vybrala pozemek o velikosti 1500 metrů čtverečních blízko kruhového objezdu. Vlastníkem území je město, které se s ní dohodlo jednak na prodeji a zčásti na směně, upřesnil vedoucí radnice Jaroslav Vais.

V letošním roce pošta na Jičínsku investovala několik set tisíc korun do rekonstrukce některých objektů, novou fasádu a okna získala nedávno pobočka v Holovousích a úpravy přepážek se například dočkala pošta ve Valdicích.