Hořicko - Úřady - Hořická radnice zatím pouze odhaduje, Pátek 14. června 2024 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořická radnice zatím pouze odhaduje,

Řádově na stovky tisíc korun se zatím odhaduje výše ročního prodělku plaveckého bazénu, který se v Hořicích začne stavět letos na jaře. Ztrátu by měly částečně kompenzovat výnosy dalších služeb sportovního centra, které jsou již dnes v provozu.

„Na důkladnější vyhodnocení činnosti celého centra uplynula zatím krátká doba. Ukazuje se však, že dnes otevřené služby - squash, občerstvení, sauna a masáže budou buď na nule nebo mírně ziskové. Provoz vlastního bazénu však bude zřejmě ztrátový a po součtu by tam měl vznikat roční schodek od jedna a půl do tří milionů korun,“ uvedl vedoucí hořické radnice Jaroslav Vais. Fakt, že město s jistou ztrátou počítá, potvrdil i radní a předseda sportovní komise Zdeněk Lhota.

Vedoucí nově vzniklé organizace Sportovní zařízení města Martin Sodomek je zatím s návštěvností loni na podzim otevřeného areálu v bývalé kotelně na sídlišti Pod Lipou spokojen. „Návštěvnost masáží se na přelomu roku a během svátků zvýšila proti běžnému provozu téměř dvojnásobně a tento trend stále pokračuje. Dokonce chystáme rozšíření provozní doby sauny ve čtvrtek pro ženy. Svou klientelu si našel i squashový kurt, kde se koncem roku během měsíce vystřídalo kolem 150 lidí. Dnes je zájem dokonce tak velký, že část lidí musíme odmítat. Klidně by se tu uplatnil ještě jeden kurt. Areál je stále plně obsazen zejména v odpoledních a večerních hodinách a někteří návštěvníci si dokonce objednali rezervaci až do jarních měsíců,“ rekapituluje Sodomek.

Říká, že jednotlivé části sportovního centra si zatím na sebe vydělají, což se týká provozních a mzdových nákladů. „Po nedávných svátcích jsou příjmy a výdaje zhruba vyrovnané. Mám ovšem obavu, že část roku, do doby otevření bazénu, bude hospodaření spíše ztrátové. Do nákladů se totiž započítává také údržba a vytápění společných prostor, které pak budou sloužit i pro bazén, s jehož otevřením se počítá někdy v srpnu nebo září 2005,“ dodává. Jaké budou poté ekonomické výsledky si nyní netroufá odhadnout. „To je dnes těžké říct, důležitá bude například cena vody,“ podotýká Sodomek.

Bez finanční podpory ze strany města funguje nová čtyřdráhová kuželna, o jejíž chod se stará klub kuželkářů. „Kuželna je v nájmu a veškerý provoz i údržbu zajišťuje kuželkářský klub s pomocí svých členů,“ doplnil Sodomek. Podle Lhoty je důležité, že se tam podařily skloubit jak potřeby klubu a sportovní činnost, tak i zájem neregistrované veřejnosti.(jn)