Hořicko - Úřady - Jak s dopravou a výstavbou v Hořicích? Pátek 24. května 2024 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Jak s dopravou a výstavbou v Hořicích?

Hořice čekají v tomto roce opět důležité úkoly, největší z investičních akcí bude zahájení výstavby další etapy sportovního areálu - bazénu.

Jak hodnotíte práci zastupitelstva a jak vidíte perspektivy města?

S potěšením konstatuji, že se opět sešlo zastupitelství, které je nekonfliktní a zásadní věci se řeší v klidu, což je neobyčejná deviza. Mohu srovnávat, neboť jsem členem již třetího zastupitelstva. Máme nyní určitý program, kam město dovést.

Co považujete za priority?

Začali jsme dopravním systémem, který je základem vždy a všude. Přestože naši předkové vybudovali město prakticky podél jedné silnice, což je dnes trochu problém, protože automobilů stále přibývá, stavíme další komunikace, které je zapotřebí i opravovat. Dosáhli jsme shody s vodohospodářskou správou a také Východočeskou energetickou, což znamená, že rekonstrukce sítí je prováděna současně s opravou vozovky. Nemělo by se stát, že bude nová silnice opět rozkopána.

Vyskytly se již nějaké komplikace s odpadní vodou?

Problém nastal pouze při přívalových deštích; pod Husovou ulicí vede pod chodníkem kanalizace o velkém průměru potrubí. Protože však zařízení nestačilo odvádět všechnu vodu, projde nyní rekonstrukcí stejně jako část Žižkovy ulice od Daliborky k restauraci Batalion. Věřím, že dojde i na druhou část ulice v opačném směru. V prostoru před Batalionem vznikne zadržovací nádrž o celkovém objemu 50 m3  ,ulicí Hlavatého bude voda odvedena z města. Zvýší se tak kapacita k odvádění nejen dešťové vody. Po výstavbě 30 - 40 nových domů v lokalitě ve Švestkovně by se  mohlo stát, že současná kapacita kanalizace bude nedostačující.

Jaké jsou možnosti nového bydlení ve městě?

Zájem je o stavební pozemky, v této záležitosti usilovně pracujeme. Město musí vybudovat inženýrské sítě, to se promítne do ceny pozemků, ale v případě, že koupíme další parcely za nepřiměřenou cenu, stane se pozemek nakonec neprodejný. Plánovaná je také výstavba dvou bytových domů v Šalounově ulici královéhradeckou dodavatelskou firmou.
V souvislosti s výstavbou bazénu jsme spočítali finanční možnosti města, Nejsme hazardéři - je schválený výhled města na pár let dopředu. Úvěrů se nebojíme, bez nich se podnikat nedá. Město se dostalo z větších finančních problémů, splatili jsme úvěry ve výši kolem 40 milionů korun. Letošní 15 milionový úvěr jsme již začali splácet.

Ve městě se nachází také ústav sociální péče, tak zvaná Invalidovna. Jak jsou ve městě řešeny bezbariérové přístupy?

Myslíme také na tělesně postižené občany. Upravíme bezbariérovou trasu v úseku od Invalidovny až na náměstí.  Pro tento účel jsme zažádali o státní dotaci. Chceme umožnit například vozíčkářům, aby bez problémů přejeli přes Smetanovy sady ke sportovnímu areálu a na náměstí.


Na otázky Aleny Kaňkové odpovídal starosta města Hořice Mgr. Ladislav Vrba