Hořicko - Úřady - Z Hořicka přímo do Evropy Sobota 2. března 2024 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
22.4.2004 - Redakce
Z Hořicka přímo do Evropy

Brána k informacím o EU je už i v češtině

Pavel Telička stojí vzadu, první zpravaPředseda Evropské komise Romano Prodi a 10 kandidátů na nové komisaře zahájili 16.března 2004 provoz první části internetových stránek o Evropské unii v jazycích nových členských států. Informační portál EU EUROPA, který najdete na adrese http://europa.eu.int je tak nyní k dispozici i v češtině, slovenštině, slovinštině, estonštině, litevštině, lotyšštině, maďarštině a dalších jazycích nových členských státu Unie. Česká verze portálu EUROPA je na adrese http://europa.eu.int/index_cs.htm.

Občané z přistupujících zemí zde nyní získají přístup k základním informacím o cílech EU, jejím historickém vývoji, činnostech a orgánech a institucích ve všech devíti nových úředních jazycích. Mohou se také dovědět více o rozhodovacích procesech v EU a o tom, kde nalézt oficiální dokumenty.

Právní předpisy EU, které jsou na portálu EUROPA k dispozici v současných 11 úředních jazycích, se již překládají do zbývajících jazyků a budou se na stránky postupně přidávat. Ostatní stránky s informacemi obecného rázu budou zpřístupněny v nových jazycích v průběhu května a června 2004.

Na adrese http://europa.eu.int/pol/env/index_cs.htm pak najdete rozhraní, věnované politice EU v oblasti životního prostředí. Zároveň jsou zde odkazy na stránky generálního ředitelství pro životní prostředí (DG Environment), Výboru pro životní prostředí Evropského parlamentu či informace o možnostech získání grantů a dotací, vypisovaných Evropskou komisí. Řada odkazů zatím stále ještě vede k původním anglickým verzím stránek, ale informace v češtině budou postupně přibývat.


Odkaz na stránky EU v češtině naleznete v našich rychlých odkazech ve sloupci "U nás".