Hořicko - Úřady - Za svoz odpadů nezaplatilo Pátek 24. května 2024 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Za svoz odpadů nezaplatilo

Téměř půl milionu korun dluží městu hořické domácnosti za svoz domovního odpadu. Letošní poplatek ve výši 430 korun dosud neuhradilo asi patnáct procent tamních obyvatel, přestože lhůta splatnosti vypršela už koncem minulého měsíce.

„Do konce března jsme od obyvatel vybrali necelé dva miliony a 800 tisíc korun z předpokládaných tří a čtvrt milionu korun, což představuje asi 85 procent. Lidé ovšem průběžně, i když se zpožděním, na úřad se složenkami stále přicházejí,“ konstatuje vedoucí finančního odboru hořické radnice Hana Lánská. Naznačila, že město dá neplatičům šanci ještě do konce května. „Potom přikročíme k upomínkám a sankcím.“ Část dlužníků však podle Lánské na neplnění svých povinností již začíná doplácet, neboť svozová firma přestala vyvážet odpad těm domácnostem, které nemají popelnice označeny známkou. Ta se totiž vydává až po uhrazení poplatku. „Je to jeden ze způsobů, jak občany motivovat k zaplacení. Nelze ho ale uplatnit všude, protože na kontejnery před bytovými domy, například na sídlišti, se známky nedávají,“ podotýká ekonomka města.

V Hořích se přitom loňské nedoplatky na konci roku pohybovaly kolem tří procent a stejnou úspěšnost očekává Lánská i letos. Vývoj výběru poplatku je totiž podobný situaci, jaká panovala ve stejného období minulého roku. Tehdy byl také ve skluzu a řada domácností své závazky vyrovnala až po lhůtě splatnosti. Město přitom od přechodu na nový systém paušální platby eviduje za předchozí dva roky celkové pohledávky v odpadovém hospodářství ve výši zhruba osmdesáti tisíc korun.


(jn)