Hořicko - Úřady - Ohlídají ulice v Hořicích Pátek 24. května 2024 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Ohlídají ulice v Hořicích

Vybrané části města Hořice budou možná pod dohledem bezpečnostních kamer. Starosta Ladislav Vrba připustil, že se o jejich instalaci v poslední době uvažuje stále častěji. Radnice tak reaguje na rostoucí počet závažných trestných činů. Posledním příkladem je loupežné přepadení, k němuž došlo minulý čtvrtek.

„Záměr vybudovat v Hořicích kamerový systém by měla v pondělí projednávat městská rada. Poté by měl návrh projít větší diskuzí i na zasedání zastupitelstva,“ uvedl hořický starosta Ladislav Vrba.„Množství deliktů se zvyšuje, také proto zvažujeme, že bychom zatím v nočních hodinách nárazově posílili hlídky městské policie. Jsme ovšem limitováni počtem strážníků,“ popisuje starosta.

Okresní policejní ředitelství případnou aktivitu Hořic přivítá, dotační příspěvek na pořízení kamerového systému však město nemá možnost získat dřív než příští rok. „Pokud se Hořice rozhodnou, že by chtěly mít kamerový systém, a připraví si nějaký projekt, musí se letos přihlásit do programu Partnerství ministerstva vnitra. Komise potom z přihlášených žadatelů na základě svých kritérií vybírá seznam měst, která by měla dotaci získat,“ konstatuje mluvčí okresní policie Hana Klečalová.

Obavy místních lidí o svou bezpečnost vyvolala naposledy minulý týden událost, k níž došlo blízko centra města.

Pod slovní výhružkou zabití tam dva maskovaní muži napadli ženu středních let a přiměli ji vydat cennosti a peněženku. Jen o několik dnů dříve v nedalekých Milovicích lupiči zase brutálně napadli obsluhu tamní čerpací stanice. Čerpadláře ztloukli basebalovou holí a způsobili mu těžká zranění. Častým jevem přímo ve městě jsou v poslední době zejména vloupání, terčem zlodějů jsou především obchody a provozovny.

Hořice se ovšem dlouhodobě potýkají i s problematikou bezpečnosti dopravy. Důvodem jsou bezohledné jízdy mladých motorkářů v ulicích města.

„V současné době se chystáme pořídit radar na měření rychlosti. Je to jedna z mála možností, jak čelit hazardním jízdám mladých motorkářů, kteří si z běžných komunikací dělají závodní okruh a ohrožují životy a zdraví místních obyvatel. Bohužel zejména mnozí motocyklisté zneužívají toho, když opravíme některou z místních ulic, protože ve městě jezdí i stodvacetikilometrovou rychlostí,“ říká rozhořčeně Vrba. Dodává, že pokud zastupitelstvo pořízení radaru schválí, město na něj vyčlení kolem 400 tisíc korun.