Hořicko - Úřady - Dousková se nevzdává Pátek 24. května 2024 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Dousková se nevzdává

Iva Dousková se svými krysaříky Ve velkou volební účast doufá kandidátka Nezávislých Iva Dousková. "Pokud lidi půjdou k volbám a budou rozzlobeni na velké politické strany, tak bych mohla mít šanci uspět. Potom bych mohla ukázat, že se i vysoká politika dá dělat jinak než lhaním a podvody," myslí si Dousková.
Nezávislým prý byl sympatický její boj o zachování soukromého střediska praktické výuky, které mělo padnout za oběť optimalizaci školství, a proto jí nabídli kandidaturu do Senátu. "Pokud uspěji ve volbách, chtěla bych se v senátu věnovat právě školské problematice. Současně bych chtěla pomáhat občanům v oblasti zaměstnanosti a uplatnění na trhu práce," dodává.


Iva Dousková (kandiduje za Nezávislé) - 42 let, střední odborné vzdělání doplněné studiem pro mistry odborné výchovy na Pedagogické fakultě VŠP v Hradci Králové. Provozovatelka soukromého krejčovského střediska praktické výuky v Hořicích. Není členkou žádné politické strany.

Proč kandiduji?
Nabídnutou kandidaturu do senátu za NEZ jsem se rozhodla přijmout, protože si myslím, že lze některé věci dělat jinak a lépe.
Chci především pomoci občanům ke zvyšování jejich zaměstnanosti, jejich schopnosti nalézat zaměstnání a trvale se uplatňovat na trhu práce.
Stát by rozhodně měl vytvářet podmínky pro další vzdělávání občanů. Nabídnout dostupné rekvalifikační kurzy. Všichni víme, že investování do vzdělávání je investování do budoucnosti. Proto se musí upravit i daňová politika. Měl by se vytvořit široký základ odborného vzdělávání a uplatňovat dovednosti. Jsem přesvědčena o tom, že je potřeba zainteresovat firmy pro praktickou výuku žáka.
Po špatných zkušenostech s probíhající optimalizací v našem kraji, zajistit spravedlivou optimalizaci základních a středních škol. Nelíbí se mi, že bez správního řízení se rozhoduje o rušení škol v malých městech, ta se to mnohdy dozvědí až z televizního zpravodajství.
Především chci podporovat nové firmy a malé podnikatele, zajistit větší nabídku pracovních míst u nás na Jičínsku a tím i větší zaměstnanost v našem regionu. Zrušit „blbou náladu“ a navrátit občanům naději na lepší budoucnost.
Rozhodně je třeba zlepšit v budoucnu komunikaci státních a obecních úřadů s občany. Úřady se musí stát službou pro občany. Tím bude potlačen i vznik korupce.
13. let pracuji ve školství jako vedoucí a mistrová odborného výcviku. Snažím se vychovat mladé lidi k poctivé práci.

Iva Dousková odpovídá na dotazy MFDnes:

* 1. Jste pro snížení věkové hranice pro trestní odpovědnost a sexuální život? Pokud ano, na kolik let? Pro trestní odpovědnost ano. Pro sexuální život ne.

* 2. Má být zdravotní péče zcela zadarmo? Ano.

* 3. Jste pro registrované partnerství? Ano.

* 4. Má být zavedeno na vysokých školách školné?  Ano.

* 5. Podpořil(a) byste stavbu další jaderné elektrárny? Ne.

* 6. Povolil(a) byste eutanázii? Ne.

* 7. Jste pro přímou volbu prezidenta? Ano.

* 8. Budete prosazovat vlastní návrh či změnu zákona? Který je nejdůležitější? Ano. Nová daňová reforma.

* 9. Budete pro „váš“ region shánět peníze, nebo takový postup odmítáte? Chci pro svůj region něco udělat a proto pro něj budu peníze shánět.

* 10. Kolik peněz utratíte za kampaň? Minimum.


Volby do Senátu se uskuteční 5. a 6. listopadu. V pátek 5. listopadu budou volební místnosti otevřeny od 14.00 do 22.00, v sobotu 6.listopadu od 8.00 do 14.00