Hořicko - Úřady - Topolánek v Hořicích Čtvrtek 23. května 2024 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
2.11.2004 - MF Dnes 2.11.2004
Topolánek v Hořicích

Hořice - "Dobrý den, můžu vás pozvat k volbám?" nabízí kolemjdoucím předseda ODS na Jičínsku Zdeněk Lhota volební noviny.
"Neurazíte se, když se vám podepíšu?" přidává se Topolánek a už na koleně podepisuje svou fotografii.
"Dejte mi taky!" bere si volební tiskoviny krajský lídr ODS Pavel Bradík a zamíří do nejbližšího obchodu. Tak to včera vypadalo v Hořicích, Nové Pace či Jičíně.
Je krátce po deváté ráno a před hořickou kamenickou a sochařskou školou brzdí černá limuzína. Předseda ODS si jen protáhne trochu ztuhlé údy a pak to jde ráz na ráz. Ředitel školy ho areálem protáhne od kamenických dílen, přes školní galerii po učebny a ateliéry.
Čtvrťáci píší písemku z dějin umění. "Doufám, že jste stačili všechno opsat," vtipkuje Topolánek. Studenty umělecké školy nejvíc zajímají státní maturity s povinnou matematikou. "My se učíme matematiku jen dva roky," říká Hynek Chalupa. "Já neuznávám státní maturitu u uměleckých škol," odpovídá Topolánek. "Když ale budou státní maturity platit pro všechny školy?" nedá se student a Topolánek se pouští do výkladu, jak se ODS staví k novému školskému zákonu. Pro studentku Moniku Šeidenglanzovou budou krajské volby prvními. V červnu do Evropského parlamentu volit nemohla, nebylo jí osmnáct. "ODS? Asi jo, nechci nechat hlas panu Grossovi nebo komunistům. Rodiče mají kamenictví a já nechci, aby o něj přišli," říká dívka.
"Co drobní podnikatelé jako já? Děláme jen na daně a nejsou to malé částky! Bude to lepší?" využívá příležitosti potkat na ulici předsedu ODS Alena Kvasničková, která má v Hořicích krámek s polotovary.
Topolánek ji moc nepotěší. "Za vaše problémy mohou socani! My jsme byli proti, ale co zmůžete se sedmapadesáti hlasy," naráží na rozložení sil v Parlamentu.
"Takže to můžeme zabalit?" otáčí se žena za odcházejícím Topolánkem. Ten by chtěl ještě něco říct, ale čas je neúprosný. V Nové Pace ho čeká oběd s místními podnikateli, v Jičíně prohlídka průmyslové zóny a večer setkání s příznivci ODS v Hradci Králové.

Předsedu ODS Miroslava Topolánka při předvolební agitaci v Hořicích v Podkrkonoší doprovázeli jičínský senátor Jiří Liška a krajský hejtman Pavel Bradík.
Foto www.horice.org