Hořicko - Úřady - Nečekané volby v Hořicích. Neděle 28. května 2023 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Nečekané volby v Hořicích.

Mimořádné zasedání zastupitelstva a volby dvou nových členů městské rady čekají zřejmě v nejbližších dnech město Hořice. Svého mandátu se totiž rozhodli sami vzdát Jan Sezima a Zdenka Vaškovová. Sezima tak učinil již zkraje týdne, a to v reakci na novelu zákona o střetu zájmů, která rozhodla o neslučitelnosti výkonu voleného zástupce s vedením příspěvkové organizace města.

„Na místo v zastupitelstvu jsem se rozhodl dobrovolně rezignovat, pro mě je zákon jasný. Nemá smysl prodlužovat agónii a neměl bych ani dobrý pocit z toho, abych zůstával někde, kde by moje další setrvání mohlo být označeno za protiprávní,“ říká ředitel kulturního domu Koruna Jan Sezima. Současně ale i on připouští, že je přinejmenším zvláštní, že zákon zpětně zasahuje do složení samospráv, o kterém se rozhodlo v platných volbách před necelými dvěma a půl lety.

„Smysl zákona chápu, v určitých případech tam může nastat jakási rozpolcenost. Na druhou stranu, i kdybychom lobbovali za kulturní dům, muzeum nebo za školu, tak je to přece ve prospěch zařízení v majetku města. Jde přece o jedny a tytéž peníze,“ podotýká Sezima.

Svého kolegu z rady hodlá následovat i Zdenka Vaškovová, ředitelka základní umělecké školy. „Zákon je zákon, ať si o něm myslíme cokoliv,“ reaguje Vaškovová. „Pro mě je prioritou škola, které se chci nadále plně věnovat,“ dodává.

Jestliže hořický starosta Ladislav Vrba v krátké době obdrží i její rezignaci, okamžitě svolá mimořádné zasedání zastupitelstva. „Odchod dvou ze sedmi členů je dost velkým zásahem do fungování městské rady. Domnívám se, že bychom v takovém případě měli složení rady urychleně doplnit,“ míní Vrba.

(jn)