Hořicko - Úřady - Je radnice opravdu nedobytná? Pátek 9. června 2023 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Je radnice opravdu nedobytná?

Otevřená společnost, obecně prospěšná společnost, zorganizovala k Mezinárodnímu dni informací letos již třetí ročník soutěže OTEVŘENO  x  ZAVŘENO. Cílem bylo ocenit největší „přátele“ a „nepřátele“ svobody informací a otevřenosti veřejné správy mezi úřady v naší republice za období posledního roku. Tentokrát se sešlo celkem 32 nominací, mírně převažovaly návrhy na titul ZAVŘENO.

Podle údajů společnosti posuzovala údaje porota deseti nezávislých odborníků z různých institucí a médií. Titul Otevřeno dostali ti, kteří aktivně zveřejňují veškeré informace, Zavřeno získali ti, kteří si údajně pletou veřejnou a soukromou činnost. Výsledky byly zveřejněny na internetu a v pořadu České televize.

Právě Jičínska se týká druhá cena udělená v kategorii Zavřeno. Získalo ji město Hořice se starostou Ladislavem Vrbou, byl hodnocen jeho postoj k poskytování informací občanům o závažném rozhodnutí města, kterým je prodej pozemků firmě Lidl a plánovaná výstavba velkoprodejny. „Nedostali jsme například vysvětlení, jakým způsobem je zajištěno, aby stavba a následný provoz obchodu neměly negativní důsledky na životní prostředí v Hořicích - hluk, prašnost, zvýšená doprava v centru. Od starosty ani od města jsem neobdržel požadované údaje, proto jsem o příběhu nedobytné radnice napsal nejen do novin, ale také organizátorům této soutěže,“ informuje Jakub Kašpar z Hořic.

Starosta Ladislav Vrba je však opačného názoru. Nemyslí si, že úřad se dostatečně nevěnuje občanům; je přesvědčen, že organizátoři soutěže neprověřovali řádně poskytnuté údaje. „Pan Kašpar ani nepřevzal tři dopisy, protože odpovědi na jeho dotazy byly zpoplatněny podle zákonného sazebníku,“ uvádí. Navíc faktem zůstává, že na městském úřadě ani nejsou stanoveny úřední dny, občané mohou kdykoliv přijít a vyřešit své záležitosti.


(aja)

Bližší informace ZDE >