Hořicko - Úřady - Vrba - Kerelová - Richtermocová Neděle 28. května 2023 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
18.11.2002 - Redakce
Vrba - Kerelová - Richtermocová

Za necelou hodinu rozhodlo 21 hořických zastupitelů o novém vedení na hořické radnici. Stalo se tak na veřejném prvním zasedání nově zvolených zastupitelů v pondělí 18.listopadu v DK Koruna.
Nejprve se veřejně hlasovalo o tom, zda se dále bude hlasovat veřejně či tajně. V poměru 11:10 byla zvolena veřejná varianta, po gottwaldovsku zvaná "čelem k masám".

Na starostu byl jediný kandidát, současný starosta Mgr.Ladislav Vrba (ODS). Pro jeho znovuzvolení bylo 18 zastupitelů, zdrželi se Mgr.Vrba a ing.Šedivý, proti byla poslankyně Parlamentu ČR ing.Šedivá.

Za prvního místostarostu byla zvolena paní Soňa Kerelová (bezpartijní na 2. místě kandidátky ODS). Získala 18 hlasů, nikdo nebyl proti a 3 zástupci ČSSD se zdrželi.

Nejdramatičtější byl boj o druhého zástupce starosty. Do funkce kandidovaly opět ženy a obě ředitelky škol - proti bývalé místostarostce a ředitelce ZUŠ Zdence Vaškovové stála ředitelka ZŠ "Daliborka" Hana Richermocová. Díky hlasům US-DEU (4), ČSSD (3), Mgr.Kotrbáčka (Sportovci) a 3 zastupitelů za ODS (Doležal,Lhota,MUDr.Nyklíček) byla

o jediný hlas v nejtěsnějším poměru 11:10
zvolena Mgr.Hana Richtermocová.

Jako poslední bylo hlasováno o novém složení sedmičlenné městské rady. Po svém zvolení se jejími členy automaticky stal starosta a oba jeho zástupci. K nim byli dále zvoleni Mgr.Jaroslav Kotrbáček (Sportovci), Zdeněk Lhota (ODS), Jan Sezima (US-DEÚ) a Zdenka Vaškovová (Šance).

Na zasedání nebylo hlavními aktéry jasně řečeno, zda budou tzv. uvolnění nebo neuvolnění. Předpokládá se, že profesně na 100% a téměř ihned se nové funkci bude věnovat pouze paní Kerelová. Paní Richtermocová se údajně nechala slyšet, že nejbližší půlrok bude stejným dílem působit na radnici i na škole. Po předání ředitelské funkce se pak chce plně věnovat práci na radnici. Nejméně jasno je u starosty. Starosta Vrba stále hledá řešení, jak sedět současně na dvou židlích (pozn. redakce: Mgr. Vrba je současně i krajským radním, v jehož gesci je školství Královéhradeckého kraje).