Hořicko - Úřady - Královéhradecký hejtman bude mít další dva zástupce Pátek 14. června 2024 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
16.12.2002 - MF DNES 12.12.2002
Královéhradecký hejtman bude mít další dva zástupce

Královéhradecký kraj bude mít zřejmě dva nové zástupce hejtmana.Vedení kraje zdůvodňuje zvýšení počtu náměstků jejich lepší zastupitelností a posílením kompetencí. Krajští radní, kteří povýší na zástupce hejtmana, si také přilepší o 10 tisíc korun.

„Krajský radní bere 40.800 korun měsíčně, náměstek 50.800 korun. Nyní má hradecký hejtman Pavel Bradík (ODS) jako zástupce pouze Vladimíra Dernera (KDU-ČSL). O zvýšení počtu Bradíkových náměstků má rozhodnout jednání zastupitelstva 19.prosince,“ řekla mluvčí krajského úřadu Ludmila Hovorková.

Do funkcí nových zástupců hejtmana jsou navrženi Ladislav Vrba (ODS) a Jaroslav Vácha (US-DEU). Vzhledem k tomu, že krajská koalice ODS a stran bývalé čtyřkoalice má v zastupitelstvu pohodlnou většinu, Vrbovo a Váchovo povýšení už zřejmě nic neohrozí.

Vrba, jenž má v krajské radě na starosti školské záležitosti, je zároveň starostou v Hořicích. Práci hejtmanova náměstka se chce věnovat na plný úvazek, až se nově zvolení lidé na hořické radnici ve svých funkcích dostatečně zaškolí. Dokud bude v kraji ve funkci jako neuvolněný, postupem na místo náměstka si finančně přilepší jen o 500 korun měsíčně.

Dosavadní statutární zástupce hradeckého hejtmana Derner nevylučuje, že v budoucnu se počet náměstků ještě zvýší. „Posilování pozice radních, kteří mají ve své gesci klíčová odvětví, by mělo jít ještě o něco dál,“ míní Derner. 

Královéhradecké hejtmanství zdůvodňuje zvýšení počtu hejtmanových zástupců také zvyklostmi v ostatních krajích. „Nyní jsme jediný kraj, který má pouze jednoho zástupce hejtmana,“ konstatoval Derner.