Hořicko - Úřady - Hořice mají schválený rozpočet. Pondělí 5. června 2023 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořice mají schválený rozpočet.

Celkové zdroje letošního rozpočtu města počítají s více jak 200 miliony korun, ale jen čtvrtinu z této sumy může radnice použít na investiční činnost. Ostatní plánované příjmy spolykají běžné provozní výdaje. Nejvíce peněz půjde na školství, sociální problematiku a na chod úřadu, což dohromady představuje téměř polovinu rozpočtu.

Mezi investičními aktivitami, na které má město k dispozici téměř 52 milionů, dostala znovu prioritu výstavba sportovního centra s moderní čtyřdráhovou kuželnou a krytým plaveckým bazénem v Janderově ulici. Na sdružený sportovní areál uvolní Hořice v letošním roce bezmála dvacet milionů korun, což je částka odpovídající výši úvěru, který bude město během několika následujících měsíců čerpat.

Pokračovat by měla i rekonstrukce jižního křídla radnice v hodnotě dvanácti milionů a město chce dokončit také stavební úpravy nového detašovaného pracoviště úřadu v Žižkově ulici za 1,6 milionu. Do dopravy půjde podobně jako v minulých letech kolem deseti milionů, z toho více než polovinu bude stát rekonstrukce Žižkovy ulice a například půl milionu dá radnice do nových parkovacích míst na sídlišti Pod Lipou. V plánu je i rekonstrukce hlediště v Biografu Na Špici za 650 tisíc a dokončení obnovy Smetanových sadů.

V komentáři k návrhu rozpočtu vedoucí ekonomického odboru Hana Lánská uvádí, že ve srovnání s minulým rokem došlo k značnému navýšení jeho celkového objemu, a to o více než 60 milionů korun. S výjimkou plánovaného úvěru ovlivnila skladbu městských financí především reforma veřejné správy. Přes rozpočet města poprvé od letošního roku procházejí veškeré dotace ze státního rozpočtu na přímé náklady ve školství, zejména na mzdy učitelů.

„V porovnání s předcházejícím rokem počítá rozpočet s navýšením daňových příjmů o 7,2 procenta a rovněž s vyššími kapitálovými příjmy, konkrétně za prodej pozemků,” konstatuje důvodová zpráva.

Oproti finální verzi rozpočtu došlo jen k několika málo změnám, například zastupitel Jan Bartoš prosadil posílení původně navržené sumy půl milionu na výkup pozemků pro výstavbu rodinných domů v Šalounově ulici na dvojnásobek. Prošel mimo jiné i návrh finančního výboru zvýšit výdaje na kulturu o pět set tisíc a peníze použít na opravu soch v Hořicích.