Hořicko - Volný čas - Podzvičinsko Úterý 7. února 2023 
Volný čas
 Bona Vita pěvecký sbor
 Dům dětí a mládeže
 Disco Mlejn Sádová
 Hrady a zámky >>>
 Hvězdárna Hr.Králové
 Junák Hořice
 Koupaliště
 Muzea, galerie >>>
 Naučné stezky >>>
 Sportcentrum Hořice
 ZOO Dvůr Králové n.L.


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Podzvičinsko

Dvůr Králové nad Labem - Podzvičinsko zřejmě přestane být pouze cílem cyklistů a pěších turistů. Projekty, na kterých nyní stejnojmenné sdružení měst a obcí pracuje, mají do oblasti přilákat i lyžaře a příznivce vodních sportů.
„Zmapujeme příležitosti Podzvičinska z hlediska zimních i vodních sportů. Chceme zpracovat současné možnosti a navrhnout jejich propojení, koordinaci a současně najít další varianty využití oblasti pro turistický ruch. Letos by se mělo s podporou Evropské unie a Královéhradeckého kraje investovat do projektů necelých 900 tisíc korun,“ sdělil Zdeněk Jon ze sdružení Podzvičinsko.
Jedním z již uskutečněných záměrů sdružení je zajímavý turistický cíl Ovocná stezka Podchlumím. O dalších trasách pro turisty i cyklisty a atraktivních místech regionu se brzy dozvědí více i uživatelé internetu.

Obce usilují o lepší propagaci regionu

PERLA REGIONU. Jedním z nejnavštěvovanějších míst regionu Podzvičinsko je barokní hospitál Kuks. Foto www.horicko.cz „V současné době se připravují nové webové stránky Podzvičinska, ale turisticky zajímavé informace v různých jazycích jsou přístupné už dnes. V informačních centrech je k dostání nová publikace o regionu, kterou jsme poprvé představili letos v lednu na veletrhu Regiontour v Brně. Chystáme se ji rozšířit o tematické letáčky jednotlivých obcí a měst a zpracovat mutace v německém a polském jazyce,“ uvedl Jon. Sdružení letos plánuje také vydání nových aktualizovaných trhacích map cyklostezek. „Vytvoříme rovněž prezentační CD o turistické oblasti Podzvičinsko. Zóna Podchlumí připravuje propagační brožuru. Všechny tyto materiály vyjdou s finanční podporou Evropské unie a Královéhradeckého kraje,“ dodal Jon.
Milovníkům přírody Podzvičinsko nabízí hustou síť pěších i cyklistických stezek. Rok od roku oblíbenější je také tradiční otvírání a zavírání turistické sezony na Zvičině s doprovodným programem.
K nejčastějším cílům návštěvníků regionu patří ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, hospitál Kuks, sochařské sympozium v Hořicích, hrad Pecka a další pamětihodnosti.

Jana Krejčová, MFDnes region Hradecký