Hořicko - Volný čas - Folklorní slavnosti Středa 17. dubna 2024 
Volný čas
 Bona Vita pěvecký sbor
 Dům dětí a mládeže
 Disco Mlejn Sádová
 Hrady a zámky >>>
 Hvězdárna Hr.Králové
 Junák Hořice
 Koupaliště
 Muzea, galerie >>>
 Naučné stezky >>>
 Sportcentrum Hořice
 ZOO Dvůr Králové n.L.


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
18.6.2015 - CK Hoška Tour
Folklorní slavnosti

Třetí nejstarší mezinárodní folklorní slavnosti v Čechách se pořádají v malebném městečku Lázně Bělohrad a honosí se léta používaným názvem Slavnosti písní a tanců Pod Zvičinou (v roce 2015 proběhne již 41. ročník).

V době pořádání festivalu (většinou v polovině června) rozkvete město variacemi lidových krojů z Čech, Moravy i zahraničí. Když lázeňské městečko rozkvete kroji Návštěvníci se mohou těšit na pestrou paletu krojovaných průvodů, vystoupení lidových zpěváků, taneční kreace vycházející z historicky dochovaných tanců či na kulinářské speciality prověřené generacemi mlsných jazýčků.
Převážná část vystoupeních se odehrává před Anenskými lázněmi, v zámeckém parku či v centru města. Někteří účinkující pak předvedou své umění i v nedalekých Mlázovicích.
Potěšujícím faktem pro návštěvníky festivalu je dobrovolné vstupné, které pomáhá organizátorům k pořádání dalších ročníků. Jedná se jistě o záslužnou a nelehkou činnost, vždyť během posledních ročníků se každého festivalu zúčastnilo na 500 vystupujících tanečníků a muzikantů.