Hořicko - Volný čas - Hořický Food Festival 2021 Sobota 2. března 2024 
Volný čas
 Bona Vita pěvecký sbor
 Dům dětí a mládeže
 Disco Mlejn Sádová
 Hrady a zámky >>>
 Hvězdárna Hr.Králové
 Junák Hořice
 Koupaliště
 Muzea, galerie >>>
 Naučné stezky >>>
 Sportcentrum Hořice
 ZOO Dvůr Králové n.L.


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořický Food Festival 2021

Jičínský deník píše: "Sobotní den v Hořicích jednoznačně ovládl čtvrtý ročník food festivalu ve Smetanových sadech. Zatímco na vrchu sv. Gotharda burácela hudba a barevně zářily prázdné kolotoče, pod kopcem stály stovky lidí fronty na burgery, hranolky, asijský street-food, grilované sýrové sendviče a hot dogy.
Zatímco zprvu všechny zajímalo, kde mají nejlepší burgery a jestlipak červená a černá houska v jednom ze stánků chutná skutečně jako světlá, postupně se rozkřiklo, že nedaleko pódia prodávají smažené červy, žabí stehýnky a klokaní steaky. Nejdelší fronty se tedy nakonec stály tam. "Červi mi osobně moc nechutnali, ale stehýnka s omáčkou byla výborná," pochvalovala si jedna ze zákaznic, zatímco čekala na třetí chod - klokaní maso na špízu s rozmarýnem.

Velkou nevýhodou food festivalů jsou všudypřítomné fronty. U jediných dvou stánků s nápoji stáli lidé na slunci desítky minut. Čekání se jim snažili pořadatelé zpříjemnit programem, který s hosty uváděl moderátor Ondřej Kozák. Diváci si nejvíce užily četné soutěže v jídle. Odvážlivci se utkali v pojídání pálivých omáček, hořických trubiček i pití piva. Na food festival do Hořic dorazil také Maxijedlík Jaroslav Němec, který divákům představil nejsmrdutější pokrm světa - Surströmming. Tyto zkvašené nakládané sledě jsou oblíbenou pochoutkou Švédů, i sami Skandinávci ale pro jistotu zakázali konzumaci této delikatesy v uzavřených prostorách. Maxijedlík přijel do Hořic pokořit rekord. Rozhodl se sníst celou plechovku Surströmmingu včetně láku za méně než dvě minuty. "Dosud se to nejspíš nikomu nepovedlo. On totiž v tomhle málokdo soutěží. Já sám jsem to jednou zvládl za 1:20, ale to byla menší porce, takže se to nepočítá," uvedl Němec. Poslední kapku láku do sebe nakonec nalil v čase 1:57, pokořil tedy pravděpodobně světový rekord v pojídání této netradiční "pochoutky"."

Impulsy pro shromažďování obyvatel byly v minulosti různé. V té nejstarší často hybatelem bylo náboženství, kázání nebo poutě. Později lidé slyšeli na problémy sociální a národnostní a ty chtěli svojí účastí řešit.
Naše současná společnost našla modlu v jídle. Svědčí to o blahobytu v jakém dnes lidé žijí.