Hořicko - Zdravotnictví - Na mzdách letos nemocnice rozdělí víc peněz než loni Pátek 24. května 2024 
Zdravotnictví
 Dětští lékaři
 Léčitelé
 Lékárny
 Nemocnice
 Odborní lékaři
 Praktičtí lékaři
 Veterináři
 Zubní ordinace


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
23.4.2007 - www.jicinsky.net
Na mzdách letos nemocnice rozdělí víc peněz než loni

Nepřetržitý provoz chirurgické ambulance v hořické nemocnici zůstane zachován i letos. Na jeho zajištění město uvolnilo dvě stě tisíc korun.

„Jde v podstatě o jediný příspěvek, který tato příspěvková organizace dostane. Ve srovnání s jinými nemocnicemi není totiž zase až tolik ztrátová, což je vzhledem k podmínkám financování českého zdravotnictví úspěch,“ uvedl starosta Ivan Doležal.

Radnice zároveň schválila také způsob odměňování zaměstnanců nemocnice a objem peněz, které jsou určeny na pokrytí mzdových nákladů. Ve srovnání s loňským rokem došlo k navýšení o necelé čtyři miliony korun na celkových osmadvacet. „Mzdové prostředky se navýšily o 3,7 milionu korun, což je jistě pozitivní,“ míní Doležal.

Dodal, že několik milionů korun půjde i do oprav a modernizace nemocnice. Počítá se prý například s další etapou zateplování nemocničních budov za zhruba dva miliony korun nebo s dokončením sociálních zařízení na některých odděleních. „V návrhu je také instalace bezpečnostních kamer, obměna výpočetní techniky a pořízení přístrojového zařízení, zvedáků nebo například koupacích křesel, abychom ulehčili práci personálu nemocnice na LDN,“ vypočítává starosta.


(jn)