Hořicko - Zdravotnictví - Nemocnice v kraji se do konce roku sloučí do jediné společnosti Pátek 14. června 2024 
Zdravotnictví
 Dětští lékaři
 Léčitelé
 Lékárny
 Nemocnice
 Odborní lékaři
 Praktičtí lékaři
 Veterináři
 Zubní ordinace


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
17.9.2008 - www.jicinsky.net
Nemocnice v kraji se do konce roku sloučí do jediné společnosti

Oblastní nemocnice v Jičíně, stejně jako v Náchodě, Trutnově a v Rychnově, se do konce roku sloučí do jediné akciové společnosti. S tímto návrhem přišel Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a minulý týden jej posvětili i krajští zastupitelé.

„Od příštího roku bude péči o pacienty zajišťovat nová Královéhradecká krajská nemocnice, jejíž součástí budou všechny oblastní nemocnice a jejich pracoviště. Součástí této společnosti bude i městská nemocnice ve Dvoře Králové, kde měl kraj dosud osmdesátiprocentní podíl,“ informoval mluvčí Zdravotnického holdingu Lukáš Pochylý.

Od vzniku jediné krajské nemocnice si hradecké hejtmanství slibuje úsporu peněz na organizačních a správních činnostech a jejich využití pro medicínské služby. Zvýhodní se tak prý například i vyjednávací pozice vůči dodavatelům a zdravotním pojišťovnám a zároveň se usnadní personální a odborná spolupráce všech současných zařízení.

V jakém rozsahu se fúze dotkne administrativních pracovníků, není prý ještě zcela jasné. Podle Pochylého bude ale při každé stávající oblastní nemocnici působit několikačlenná rada, ve které by měl figurovat i současný ředitel. „V radě bude působit také někdo z primářů a své zastoupení tam budou mít i praktičtí lékaři a také místní samospráva, tedy město,“ doplnil.

Náměstek hejtmana a předseda Zdravotnického holdingu Rostislav Všetečka pro tisk uvedl, že změna se pacientů nijak nedotkne. „Pro pacienty se nic nemění. Stále dostanou kvalitní péči, stále najdou svou nemocnici, svého lékaře. V tomto smyslu je to pouze vnitřní změna,“ prohlásil. (jn)