Hořicko - Zdravotnictví - Redukce lékařských pohotovostních služeb Pátek 24. května 2024 
Zdravotnictví
 Dětští lékaři
 Léčitelé
 Lékárny
 Nemocnice
 Odborní lékaři
 Praktičtí lékaři
 Veterináři
 Zubní ordinace


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Redukce lékařských pohotovostních služeb

S novým rokem bude spojena řada organizačních změn souvisejících s ukončením činnosti okresních úřadů. Změny se dotknou i Lékařské služby první pomoci (LSPP).

Pro případy, kdy dojde k ke stavu přímého ohrožení zdraví nebo dokonce života, nastupuje nepřetržitý systém přednemocniční neodkladné péče se svými výjezdovými skupinami záchranné služby. V těchto případech je třeba volat linku 155.
 

V ostatních případech je zásadní změnou časové omezení na Hořicku (a i na Novopacku):

pondělí až pátek 16 - 22 hodin
(v Jičíně 16 - 7 hodin, tedy pohotovost je i přes noc)
soboty, neděle a svátky 8 - 22 hodin
(v Jičíně 7 - 7 hodin, tedy pohotovost je nepřetržitá)

Cílovým stavem je pouze jednak všeobecná pohotovostní služba pro celý okres provozovaná Okresní nemocnicí v Jičíně s možností jejího posílení v případě epidemií. U dospělých se uvažuje o omezení návštěvních služeb lékaře u pacienta. U dětí je LSPP již od 1.1.2003 nevýjezdní. Důvodem je časová dostupnost lékaře, kdy je výhodnější, aby setrvával v příslušné ordinaci. Je proto nutné si pro návštěvu lékaře zajistit vlastní dopravu.

Stomatologická LSPP je organizována Oblastní stomatologickou komorou Jičín střídavě  (na základě vzájemné zastupitelnosti stomatologů) na místně příslušných stomatologických ordinacích vždy pro celý okres. Ordinační hodiny v sobotu, neděli a ve svátek jsou  8 - 12 hodin.

Podobně jako stomatologická je řešena i střídavá služba lékáren. Zde jsou provozní hodiny v neděli a ve svátek určeny od 9 do 13 hodin.

Důvodem úprav je úspora prostředků a jejich účelnější využívání na řešení např. transplantací a na financování jiných náročných diagnosticko-léčebných metod.


Poznámka redakce: Syndromu nazývaného "jičínský okres" nebo "jičínská okresní nemocnice" se my v Hořicích patrně ještě dlouho nezbavíme. Není nám také jasné, jak bude veřejnost informována, kdy má který stomatolog nebo lékárna službu?