Hořicko - Sport - První narozeniny hořické kuželny Pondělí 15. dubna 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
První narozeniny hořické kuželny

Hořická kuželna má za sebou první úspěšný rok své činnosti. Sportovní kuželkářský klub (SKK) má v současnosti tři družstva dospělých (28 členů) a dvě družstva mládeže (15 členů). Kromě nich lze napočítat další asi půltucet neregistrovaných dětí a dvě hráčky působící mimo mateřský oddíl. 

Družstvo A splnilo svůj cíl a udrželo 3. ligu, družstvo B hrálo o špici VČP 2. třídy, družstvo C suverénně do VČP 2. třídy postoupilo. Největší radost však udělal dorost, který zvítězil ve VČP dorostu 1. třídy a vybojoval si právo postoupit ve finálové skupině do 2. ligy. Zde obsadil vynikající bronzovou příčku. 

Za zmínku též stojí, že dvě členky hrají nejvyšší kuželkářskou ligu, a sice Dana Vlková (SKK Jičín) a Michaela Kučerová (SKK Náchod). Druhá jmenovaná je dokonce ve zúženém reprezentačním výběru pro nadcházející MS juniorek, které se uskuteční v květnu v Náchodě. 

Kromě již výše zmíněného byl hlavní náplní program pro veřejnost - školní mládež, veřejné koulení pro občany, velký turnaj neregistrovaných družstev a několik menších turnajů jednotlivců a dvojic. Hořický SKK pořádal též několik okresních a krajských přeborů mládeže i dospělých, zde stojí za zmínku více než stovka přihlášených účastníků z celé republiky v turnaji mladých nadějí. 

Dále se zde uskutečnila dvě mistrovství republiky - juniorek a policie. Velký zájem je i ze strany reprezentace, která dvakrát využila pohostinnost zdejšího stánku na svoji přípravu před mistrovstvím světa. Dvakrát zde trénovala též polská reprezentace. 

Při těchto akcích zde členové oddílu strávili neuvěřitelných dva a půl tisíce hodin, což hovoří samo za sebe. Z toho nemalá část - téměř čtyři stovky hodin připadá na práci s mládeží. 

V současné době se konají mistrovská utkání a turnaj dvojic. V plné přípravě je již další ročník nereligy čtyřčlenných družstev. 

„Rádi bychom připravili také zajímavou akci pro zdejší školy v rámci programu protidrogové prevence,“ informuje František Kráčmar, funkcionář SKK. V listopadu přivítala kuželna téměř padesátku juniorských reprezentantů ČR a Polska, kteří zde sehráli mezistátní utkání. 

„Opět jsme byli požádáni o uspořádání turnaje mladých nadějí. Také se již jedná o uspořádání mistrovství republiky policie a rádi bychom kromě ostatních přeborů hostili některé z mistrovství republiky dospělých, aby i hořická veřejnost měla možnost zhlédnout hráčskou špičku naší republiky,“ dodává ještě František Kráčmar. 

Kromě těchto velkých akcí bude na drahách vítána i široká veřejnost. 

SKK Hořice