Hořicko - Sport - Hořický atlet Bořek Jančík mezi nejlepšími Pátek 14. června 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořický atlet Bořek Jančík mezi nejlepšími

Výborné časy a přední umístění doprovázejí právě probíhající sezonu hořického běžce Bořka Jančíka. Atlet, který se k závodnímu běhání vrátil jen před několika lety, se díky nim prosadil mezi domácí špičku své věkové veteránské kategorie.

V Českém poháru v běhu do vrchu a ve Velké ceně východních Čech, ve dvou seriálech, ve kterých závodí nejvíce, tak před jejich závěrem útočí na nejvyšší příčky. „Rád bych vše dotáhl do úspěšného konce, ještě mi k tomu zbývá pár závodů,“ říká čtyřiačtyřicetiletý atlet závodící za Svartes Hořice.

Dobrý vrchař
Zatím jich má ne svém kontě přes čtyřicet, ve většině z nich se ve své věkové kategorii prosadil mezi nejlepší, často stál i na stupních vítězů. I díky tomu je nyní ve Velké ceně východních Čech zatím druhý s velkou nadějí na celkové prvenství. „Mám zatím odběháno méně závodů než soupeři, až se tento počet vyrovná, mohl bych se dostat na první místo,“ vysvětluje Jančík.

Vrchařské starty spadají v drtivé většině do Českého poháru v běhu do vrchu. Atlet z Hořic jich zatím absolvoval čtrnáct a v současné době mu ve věkové kategorii 40 až 49 let patří čtvrté místo. Přitom jen v této věkové kategorii letos bodovalo už 220 běžců!

Výborné výsledky ale Jančík zaznamenal už v zimním období letošního roku. Podařilo se mu vyhrát Zimní běžeckou ligu pořádanou Maratonstavem Úpice, když se v jejím rámci na start postavil osmkrát a vždy byl ve své kategorii od 40 do 49 let nejrychlejší, což mu samozřejmě přineslo i celkové prvenství. Na konci zimy zaznamenal další významný úspěch – v polovině března doběhl v Pečkách na mistrovství České republiky veteránů na silnici na desetikilometrové trati ve své věkové kategorii na 4. místě, když zaběhl velmi dobrý čas 34 minut a 47 vteřin.

Mimochodem, desetikilometrových závodů absolvoval více, zatím nejrychleji tuto trať zvládl v květnu v Peřimově, kde si stanovil své letošní osobní maximum na 34 minut a 21 vteřin. V květnu hořický atlet medaili na veteránském mistrovství republiky už získal, tentokrát šlo o šampionát v běhu do vrchu. Běželo se na tradiční trati ze Šárovcovy Lhoty na Zvičinu a Jančík doběhl ve své kategorii na 3. místě.

Chce co nejvýše
V těchto dnech se Jančík soustředí na jeden z vrcholů sezony. Už poslední zářijovou neděli se postaví na start populárního silničního běhu Běchovice – Praha, který je zároveň mistrovstvím republiky na silnici. „Rád bych se prosadil ve své kategorii co nejvýše a navíc bych chtěl zlepšit své časy z minulých let,“ plánuje si. Není to vůbec nemožné, protože například v bězích do vrchu si výrazně vylepšil loňská maxima ve všech závodech, ve kterých nastoupil.

A nejde o nějaké desetinky, své časy proti loňsku vylepšil v průměru o více než dvě minuty. Maximem pak je zlepšení na velmi náročném závodě z Hodkovic nad Mohelkou na Ještěd, tuto trať letos zaběhl o čtyři minuty a pětapadesát vteřin rychleji než byl jeho výsledek z minulého roku.(ma)