Hořicko - Sport - Atlet Bořek Jančík bude obhajovat prvenství Velké ceny Úterý 23. července 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Atlet Bořek Jančík bude obhajovat prvenství Velké ceny

Atlet Bořek Jančík z Hořic dotáhl své snažení ve Velké ceně východních Čech k úspěšnému konci. Vyrovnanými výkony v průběhu celého seriálu a výborným závěrem, ve kterém posbíral důležité body, vyhrál celkové hodnocení věkové kategorie 45 až 49 let.Borec reprezentující Svartes Hořice tím korunoval svoji náročnou sezonu, v níž se celkově postavil na start úctyhodné porce šestapadesáti závodů.

V jedenadvaceti z nich ve své kategorii Velké ceny východních Čech, z těchto podniků vytěžil 386 bodů, o šestnáct více než druhý v pořadí Václav Ožana z Nového Města na Moravě, třetí Jiří Klimeš z Náchoda zaostal o 44 bodů.

Atlet z Hořic se stal jediným běžcem klubů z Jičínska, který vyhrál některou kategorii Velké ceny východních Čech a tento úspěch navíc zvýrazňuje skutečnost, že ho jeho letošní výsledky zařadily vedle triumfu v kategorii také na 10. místo absolutního pořadí.

V elitní desítce, na jejímž vrcholu stanul celkový vítěz Petr Ulich z Nového Města nad Metují, těchto dvou běžců další výborní závodníci patřící do české běžecké špičky - například Brýdl, Krunka či Pechek.

Velká cena východních Čech ale nebyla jediným seriálem, ve které se Bořek Jančík v této sezoně úspěšně prezentoval. Vedle několika závodů na dráze absolvoval především řadu podniků zařazených do Českého poháru v bězích do vrchu. Také tam patřil ve své kategorii k nejlepším a ve výborné konkurenci v ní nakonec obsadil výborné páté místo. Navíc v řadě závodů, což platí i pro Velkou cenu východních Čech, si často a v některých případech velmi výrazně vylepšil svůj osobní rekord. Stačí připomenout například Horský běh z Hodkovic nad Mohelkou na Ještěd, kde své dosavadní maximum zlepšil o téměř pět minut. Svými výsledky z posledních let a zvláště z této sezony Jančík navazuje na tradici hořických veteránských běžců, kam v 70. a 80. letech minulého století patřili především jeho otec a Stanislav Matys.

Oba se s úspěchem účastnili nejen závodů v Čechách, ale také v zahraničí. Ve svých závodních análech mají také starty na veteránských evropských šampionátech. Stanislav Matys navíc velmi úspěšně vyzkoušel maratonskou trať, což je pro příští rok také výzva jeho následovníka. Bořek Jančík, jehož jako trenér připravuje Karel Hovorka, sám stále úspěšný veteránský běžec a mimo jiné vítěz veteránské části slavného silničního běhu Běchovice - Praha z roku 1991, totiž maraton pravděpodobně v nové sezoně zkusí. V blížícím se roce 2010 ho chce do kalendáře zařadit vedle startů v obou seriálech, ve kterých se mu letos tolik dařilo.(rm)