Hořicko - Sport - Nejlepším hendikepovaným sportovcem Královéhradecka je Hořičák Miroslav Šperk Pátek 24. května 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
22.4.2010 - www.jicinsko.cz
Nejlepším hendikepovaným sportovcem Královéhradecka je Hořičák Miroslav Šperk

Miroslav Šperk z Hořic je letošním nejlepším hendikepovaným sportovcem Královéhradeckého kraje. Všestranný atlet, a hlavně stříbrný diskař z paralympiády v Athénách získal ocenění v pondělí z rukou hejtmana.

„Touto cenou chceme poděkovat za vynikající výsledky našich sportovců, kteří i přes svůj hendikep dokážou podávat vynikající výkony na soutěžích doma i v zahraničí,“ oznámil krajský radní Miroslav Uchytil, který má anketu na starosti.

Miroslava Šperka nominovala na cenu Univerzita Hradec Králové za dlouhodobou účast na sportovních aktivitách. Dosavadní největší úspěch mu připomíná stříbrná medaile v hodu diskem na paralympijských hrách v Athénách v roce 2004 a titul mistra Evropy z roku 2005.

Medailové úspěchy z atletiky by teď navíc rád zopakoval i v zimních sportech, v současnosti už patří mezi přední evropské závodníky ve sjezdovém lyžování na takzvané monoski. V přípravě na novou sezonu se Šperkovi snaží pomoci radnice v Hořicích, která mu na úhradu části výdajů spojených se sportovní činností poskytla letos deset tisíc korun.

Královéhradecký kraj v pondělí předával i další ocenění - Cenu hejtmana za práci pro zdravotně postižené získala letos Jana Štěpánová ze Dvora Králové, kterou nominoval Domov sv. Josefa v Žirči za dlouhodobé dobrovolnické aktivity ve sdružení Královédvorská Arnika. (jn)