Hořicko - Sport - Kuželkář František Kráčmar úspěšný Čtvrtek 18. dubna 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Kuželkář František Kráčmar úspěšný

V Olomouci se uskutečnil již 13. ročník turnaje mládežnických kuželkářských krajských výběrů, na kterém startovalo dvanáct smíšených týmů. První den patřil soutěži družstev na čtyřikrát 120 hodů sdružených.

Současnou mládežnickou nadvládu potvrdil výběr Zlínského kraje (2142), který jasně zvítězil před Vysočinou (2109). V jednotlivcích kraloval Petr Dobeš (Vysočina) výkonem 578 kuželek. Druhý skončil Jaromír Hendrych (Moravskoslezský) 569, třetí pak hořický František Kráčmar (Královéhradecký) 568. Jan Bína z SKK Jičín shodil 531, což byl 12. nejlepší výkon.

Druhý den čekala na účastníky soutěž ve sprintu a také ve smíšených tandemech. A jak to dopadlo? Ve sprintu dívek se z vítězství radovala Hana Beranová (Jihomoravský), která ve finále porazila největší favoritku Natálii Topičovou (Zlínský).

Nejlepším „sprinterem" mezi kluky se stal zaslouženě Mojmír Holec (Jihočeský), který si ve finále poradil s Matějem Novákem (Karlovarský). Na bronz dosáhli František Kráčmar (Královéhradecký) a Karel Valeš (Ústecký).

Pozici nejúspěšnější výpravy potvrdil i Zlínský tandem, který jasně zvítězil před dvojicí Libereckého kraje. Třetí místo patří dvojici Královéhradeckého kraje a výběru Plzeňského kraje. Celý turnaj se velice vydařil, na kuželně vládla velmi dobrá atmosféra a aktéři měli možnost nasbírat mnoho cenných zkušeností.
Jiří Kapucián