Hořicko - Školy - Školní jídelna zůstane města Hořice Pondělí 5. června 2023 
Školy
 Mateřské školy
 mateřská škola Ostroměř
 Střední školy a učiliště
 Umělecké školy
 Základní školy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Školní jídelna zůstane města Hořice

Školní jídelna na hořickém sídlišti Pod Lipou zůstane nadále městskou organizací, a to i přesto, že radnice vážně uvažovala o možnosti jejího pronájmu soukromé firmě. Tato varianta se prý nabízela v souvislosti s odchodem současné vedoucí jídelny do penze.

„Návrh na pronájem jídelny se jeden čas zvažoval, ale nakonec se od něj upustilo. Nyní jsme schválili složení komise pro výběrové řízení na obsazení místa vedoucího tohoto provozu,“ uvedla hořická místostarostka Soňa Kerelová. Dodala, že nástupce současné vedoucí, která odchází do důchodu, by měl nastoupit od nového roku.

V neprospěch zvažovaného pronájmu školní jídelny některé z firem podnikajících v oboru hovoří především plánovaná stavba nové městské jídelny, kterou má postavit společnost Lidl. Nový objekt s denní kapacitou zhruba tisíc jídel by měl totiž vyrůst právě naproti školní jídelně na sídlišti, která zajišťuje stravování pro žáky všech základních škol v Hořicích. V takovém případě by se pak podle místostarostky nabízela možnost spojení obou provozů s tím, že obědy by se pak vařily na jednom místě.


(jn)