Hořicko - Školy - Kvůli sněhu zavřeli tělocvičnu Pátek 24. května 2024 
Školy
 Mateřské školy
 mateřská škola Ostroměř
 Střední školy a učiliště
 Umělecké školy
 Základní školy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
8.2.2006 - MFDnes 7.2.2006
Kvůli sněhu zavřeli tělocvičnu

Školní tělocvična v Nové Pace, u níž podle pátečního (3.2.) zjištění hasičů sníh prohnul střechu, je zavřená a s jejím otevřením se čeká na vyjádření statika. Zhruba 25 centimetrů silnou vrstvu sněhu hasiči ze střechy shodili.

Podle packého místostarosty Zdeňka Ouzkého se po odstranění sněhu na železobetonové konstrukci žádné viditelné změny neprojevily. „Nejsou žádné trhliny na panelech, na jejich spojích ani na malbě. Nic nenasvědčuje tomu, že střecha pracuje. Jen se zdá, že tam něco je. Může se zjistit, že ze strany hasičů šlo o planý poplach,“ řekl Ouzký.

Statik by si měl tělocvičnu postavenou v 70. letech minulého století přijet prohlédnout tento týden. „Školáci zatím místo tělocviku chodí ven, třeba bruslit. Do tělocvičny je preventivně zakázán vstup i dalším osobách,“ uvedl Ouzký. Dodal, že střecha tělocvičny v minulých letech přečkala bez úhony zatížení daleko silnější vrstvou sněhu.


ČTK
Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)

Střechu tělocvičny prohnul sníh

Střechu tělocvičny Základní školy v Husitské ulici v Nové Pace prohnula silná vrstva sněhu. Při kontrolách střech v kraji to zjistili hasiči, kteří asi 25 centimetrů silnou sněhovou vrstvu začali ze střechy tělocvičny ihned odstraňovat.

Závažnost a nebezpečnost poškození střechy posoudí statik. „Pak uvidíme, co dál. Děti v pondělí do tělocvičny zřejmě cvičit nepůjdou,“ řekl místostarosta Nové Paky Zdeněk Ouzký. Dodal, že střecha tělocvičny v minulých letech přečkala bez úhony zatížení daleko silnější vrstvou sněhu.

Kontroly střech v celé zemi nařídilo ministerstvo vnitra v reakci na víkendovou tragédii v polských Katovicích, kde se pod tíhou sněhu zřítila střecha výstavní haly. Prohnutá střecha novopacké školy je zatím nejzávažnějším zjištěným případem v Královéhradeckém kraji.

Podle mluvčí krajských hasičů Martiny Žahourkové v kraji bylo dosud zkontrolováno 43 objektů s plochou střechou, kde se shromažďuje větší počet osob. Hasiči zjistili deset nedostatků. „V osmi případech se jednalo o neprůchodnost únikových cest, dále o špatné umístění hasicího přístroje a nebyly zpracovány požárně poplachové směrnice. Některé závady byly odstraněny ještě v průběhu kontroly,“ řekla Žahourková. V objektech, kde nebyly závady ihned odstraněny, bude provedena kontrolní prohlídka.

Kontroly budov s plochými střechami budou v kraji pokračovat do poloviny února.

04.02.2006 - (ČTK)
Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (Hradec Králové)