Hořicko - Školy - Oprava tělocvičny v hořické škole dokončena Čtvrtek 23. května 2024 
Školy
 Mateřské školy
 mateřská škola Ostroměř
 Střední školy a učiliště
 Umělecké školy
 Základní školy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Oprava tělocvičny v hořické škole dokončena

Právě na dnešní den je plánováno slavnostní uvedení školní tělocvičny do provozu po rekonstrukci. V budově Střední zemědělské školy v Hořicích sloužila původní tělocvična od postavení budovy před padesáti lety. Povrch již nebyl zcela rovný, parketová podlaha se vzdouvala a vyučující tělesné výchovy poukazovali na nebezpečí případného zranění studentů.

Nová palubovka se čtyřmi vrstvami vysokozátěžového laku přišla školu na 750 tisíc korun, které byly investovány z provozních prostředků. Podlaha je instalována na roštech, je tedy pružnější a tudíž i šetrnější k pohybovému systému uživatelů. Životnost je předpokládána čtyřicet let, samozřejmě je vyžadováno používání vhodné obuvi.

Renovovali jsme i nátěry stěn, v létě prostory kompletně vymalujeme,ô informuje ředitel školy Jiří Ježek. Okna již byla vyměněna před dvěma lety, kdy byly v celé budově nahrazeny plastovými. Renovováno bude i osmero žebřin, které byly odvezeny do dílen místního odborného učiliště a praktické školy. Nově bude prostor tělocvičny vybaven také šplhacím zařízením. Nátěrů se dočkají rovněž ochranné drátěné sítě před okny.

Alena Kaňková
Jičínský deník - 31.1.2007