Hořicko - Školy - Hořické mateřské školy očekávají převis dětí Středa 17. dubna 2024 
Školy
 Mateřské školy
 mateřská škola Ostroměř
 Střední školy a učiliště
 Umělecké školy
 Základní školy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořické mateřské školy očekávají převis dětí

Kam s dětmi? Toť otázka, kterou řeší jak rodiče, tak i zřizovatel mateřských škol, město.

V Hořicích jsou tři zařízení (MŠ Husova, Pod Lipou a Na Habru). Dříve rodiče vybírali školu podle vzdálenosti od domova nebo podle toho, zda jsou tam kvalitní a milé učitelky. Dnes jsou rádi, když vůbec seženou pro svoji ratolest místo.

Z MŠ Pod Lipou odejde letos 17 předškoláků. ,,Budeme přijímat nanejvýš 18 dětí, už teď k nám přišlo asi 40 zájemců. Přednost dostanou děti předškolního věku nebo s odkladem s trvalým bydlištěm v Hořicích,“ informovala nás Jitka Kočová, ředitelka MŠ Pod Lipou. Zápis se zde bude konat 30. a 31. května.

Školka na Husově ulici letos může přijmout až 25 dětí, podle ředitelky Martiny Knapové se zatím počet zájemců pohybuje kolem dvacítky, takže rodiče tu mají ještě šanci. Několik volných míst nabízí i logopedická třída, MŠ má i speciální třídu pro děti s kombinovanými vadami, bohužel zde je kapacita již naplněna. Zápis proběhne rovněž 30. a 31. května.

Převis dětí školkového věku se podle starosty Ivana Doležala pohybuje kolem 25 míst. ,,Nemůžeme zřídit další třídu, je to pro nás finančně nákladné, navíc když víme, že až tato vlna přejde, počet dětí ve školkách opět klesne. Řešení hledáme u zařízení v okolí,“ sdělil starosta Hořic Ivan Doležal.

Vhodnou alternativou by tak mohla být chodovická školka, kde je právě Hořičákům nabízeno deset volných míst. Nyní je vše ve fázi jednání, uvažuje se například o tom, že by z Hořic do Chodovic jezdilo větší auto nebo minibus.


Autor: Tereza Černá