Hořicko - Sport - Florbal - Hořičtí florbalisté se vytáhli proti mistru ligy ! Středa 17. dubna 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
23.9.2002 - FbK Sršni Hořice
Hořičtí florbalisté se vytáhli proti mistru ligy !

Reportáž z 2. kola poháru ČFbU, kde FbK Hořice sehrál čtyři těžká utkání

Ve dnech 14. a 15. září se konalo 2. kolo poháru ČfbU. Pořadatelem byl klub FbK Hořice, který využil velice kvalitní halu na základní škole ve Dvoře Králové nad Labem. Hořický tým čekaly opravdu nadmíru těžké zápasy. Postupně se utkal s mistrem ligy (Tatran Střešovice), se dvěma druholigovými týmy (FbC Liberec, Litolica IBK Lysá nad Labem) a s jedním třetiligovým mužstvem (FbC Vorms Praha).

Hned v prvním utkání se bylo na co dívat. Vždyť proti Hořičákům stál nejkvalitnější klub naší florbalové historie – Tatran Střešovice. Hned od prvních minut bylo jasné, kdo bude určovat tempo hry, ale FbK Hořice se snažil kvalitní obranou eliminovat nebezpečné útoky Pražáků. Po první třetině byl stav bezbrankový. Druhá třetina byla velice podobná té první, až na to, že se Hořickým podařil jeden z mála brejků a Jakub Jung pěknou střelou otevřel skóre. Hořice to hodně povzbudilo, ale odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Bohužel český mistr po té přidal ještě 2 branky a tak se zrodil výsledek 1:3 ve prospěch pražského týmu. I tak to byl pro FbK Hořice vynikající výsledek, ale hlavně velký sportovní zážitek, na který budou dlouho vzpomínat.

Jako druhý soupeř se proti našim florbalistům představil FbC Liberec, který v minulé sezóně sestoupil z 1. ligy do 2. ligy. Utkání bylo ovlivněno rychlým nástupem Libereckých. Rychle se dostali do vedení 3:0 a to už bylo pozdě něco s výsledkem dělat. Možná se i projevila dlouhá čtyřhodinová pauza mezi zápasy, ale tento se prostě Hořičálům nepovedl. Soupeř byl lepší, i když se občas povedl nějaký ten protiútok. Konečný výsledek 7:2 pro hráče z Podještědí znamenal konec postupovým nadějím. Tímto utkáním první hrací den skončil.

Hned druhý den ráno nastoupili hořičtí florbalisté s odhodláním utrhnout alespoň nějaké body do konečné tabulky a potvrdit, že postup do 2. kola nebyl jenom náhodou.  Proti stál kvalitní tým Litolica IBK Lysá nad Labem, účastník druhé nejvyšší soutěže.  V utkání musel hořický tým dotahovat, ale střelecky se mu dařilo. Za nerozhodného stavu 2:2 se konečně dostal do vedení, které potvrdil i čtvrtým gólem. Do konce už žádná branka nepadla a tak mohl FbK Hořice slavit premiérové vítězství.

Do posledního zápasu nastoupily Hořice se změnou v brance, jelikož 1. brankář Zdeněk Šafránek musel odcestovat. Byl však velice kvalitně zastoupen nováčkem v týmu Martinem Pourem. Utkání bylo jako na houpačce. FbK Hořice prohrával 0:1, ale podařilo se mu výsledek otočit na 2:1. Soupeř však záhy vyrovnal. Vypadalo to, že kdo vstřelí třetí branku, ten bude vítězem. Dlouho to vypadalo na remízu, bohužel však soupeř vstřelil 4 minuty před koncem gól ze standartní situace a zvítězil tak těsně 3:2.  V konečné tabulce obsadil FbK Hořice 4. místo, což není vůbec špatný výsledek.

Celý turnaj byl pro hořické florbalisty obrovskou zkušeností do budoucna. Vyzkoušel si, jaké to je hrát proti týmům z vyšších soutěží. Organizačně se akce povedla a na památku se nechalo celé mužstvo vyfotografovat s týmem Tatranu Střešovice. I přesto, že tým Hořic nepostoupil, může být na úspěchy v poháru právem hrdý a doufejme, příští rok výsledek ještě vylepší. Bohužel je nutné konstatovat, že FbK Hořice bude v budoucnu muset pořádat oficiální turnaje mimo Hořice (v hale SOU Lázně Bělohrad nebo základní školy ve Dvoře Králové nad Labem) jelikož nová hala zásadně nevyhovuje rozměrům, které požaduje ČFbU. Je to veliká škoda, protože v budoucnu se těžko dočkáme další nové haly, která rozměry mít bude a ve které se florbalisté budou moci ukázat před vlastním publikem. Poslední poděkování patří všem sponzorům, kteří se podílely (a doufáme, že i v budoucnu hořický florbal podpoří) na přípravě turnaje.

Výsledky FbK Hořice: 

FbK Hořice – Tatran Střešovice  1:3 (0:0, 1:2, 0:1) branky a asistence – Jung Jakub 1x (Jung Milan 1x) 

FbK Hořice – FbC Liberec  2:7 (1:4, 0:1, 1:2)  branky a asistence Vacek Ondřej 2x (Jung Jakub1x, Jung Milan 1x) 

Litolica IBK Lysá – FbK Hořice  2:4 (1:2, 1:0, 0:2)  branky a asistence – Jung Milan 2x (Jung Jakub 1x), Jeřábek Patrik 1x (Škaloud Přemek 1x), Kolařík Radim 1x (Orct Lukáš 1x) 

F.C. Vorms Praha – FbK Hořice  3:2  (0:0, 1:0, 2:2) branky a asistence – Jung Jakub 2x (Šimek Jindra 1x)

 

Sestava FbK Hořice: brankáři – Zdeněk Šafránek, Martin Pour, obránci – Marcel Jeřábek, Patrik Jeřábek, Přemek Škaloud, Tomáš Křovina, Jan Bartoníček, útočníci – Jakub Jung, Milan Jung, Jindra Šimek, Lukáš Orct, Jan Kolář, Radim Kolařík, Milan Křovina, Martin Novák, Ondřej Šedivý, Ondřej Vacek, Láďa Duchoň, trenér – Milan Jung st.