Hořicko - Kultura - Kina - Patriotismus zachránil hořický biograf Pátek 14. června 2024 
Kina
 Kino 70 Hořice
 Kino Lázně Bělohrad
 Letní kino Boháňka


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Patriotismus zachránil hořický biograf

Město na začátku podzimu vypsalo výběrové řízení na provozovatele Biografu Na Špici, které mezitím prošlo digitalizací. Podnik byl doposud silně ztrátový a radní věřili, že soukromý subjekt by mohl kino oživit a přivést do něho diváky. Tento úkol připadne Pavlu Moravcovi.

Ten byl se svou firmou Tesora Group jediným účastníkem výběrového řízení. „Kdyby se žádný soukromý subjekt neobjevil, zastupitelstvo by zřejmě nesouhlasilo s digitalizací. A kino by se zavřelo. Vedl mě tedy především můj hořický patriotismus," prohlásil Pavel Moravec.

Biograf dříve provozovalo město se ztrátou zhruba 700 tisíc korun ročně. Aby se Hořičtí tohoto břímě aspoň částečně zbavili, nechali kino za tři miliony zmodernizovat s tím, že přejde do podnikatelských rukou. Hořice přitom budou nadále kompenzovat ztrátu, ale jen do výše 450 tisíc korun ročně.

„Upřímně si myslím, že rozpočet kina bude docela bitva. Pavel Moravec však předložil jasný podnikatelský záměr, který vypadá nadějně," uvedl hořický starosta Ivan Doležal.

Podnik vyjde vstříc požadavkům cílových skupin. Například každý měsíc bude část programu zaměřena na seniory. Uskuteční se i „nedělní odpoledne pro maminky". Ve vestibulu si poslechnou přednášky, zatímco pro jejich dítka poběží na plátně pásmo pohádek.

Chod renovovaného kina bude zahájen po vánočních svátcích. Cena za jedno představení se bude pohybovat mezi 90 až 110 korunami.

„Jsem přesvědčen, že můžeme nabídnout stejný komfort jako multikina. Máme největší plátno v regionu. Zvelebíme interiér vestibulu, zrušíme strnulost funkcionalismu a nabídneme divákům útulnou kavárnu," láká diváky nadšený ředitel.


Autor: Jan Jireš