Hořicko - Kultura - Theatrum KUKS 23.-26.8. festival barokního divadla, opery a hudby Pátek 14. června 2024 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
17.8.2012 - Redakce
Theatrum KUKS 23.-26.8. festival barokního divadla, opery a hudby

Theatrum Kuks
Festival barokního divadla, opery a hudby.

23.08.2012 - 26.08.2012

Theatrum Kuks je příjemným a inspirativním festivalem barokního divadla, opery a hudby. Na festivalu pravidelně vystupuje řada významných hudebníků a souborů, které se specializují na barokní hudbu. Tento rok proběhne již 11. ročník festivalu.

Divadelní část festivalu zahrnuje představení barokních divadelních her, interludií i inscenací, které se období baroka týkají tematicky. Pravidelně zde hostují profesionální, školní i amatérská divadla z celé republiky i ze zahraničí. Domovskou scénu si zde vytvořil soubor Geisslers Hofcomoedianten, který volně navazuje na činnost Šporkovy divadelní společnosti Josepha Antona Geisslera a zaměřuje se na moderní interpretaci barokních textů, většinou svým vznikem spjatých s Kuksem. Každoročně v rámci festivalu uvádí nejméně jednu novodobou premiéru některého nově objeveného textu ze šporkovské knihovny. Pravidelným hostem festivalu je rovněž pražské Malé vinohradské divadlo. Na některých rozsáhlejších projektech oba soubory spolupracují. Součástí divadelního programu jsou pravidelně dílny zaměřené na commedii dell´arte, které vede italský divadelník Luca Cairati. Inscenace, které jsou jejich výsledkem, jsou rovněž v rámci festivalového programu prezentovány. Pravidelným účastníkem festivalu se stalo Trio Sweets-Sporck, jehož členem je jeden z vídeňských potomků hraběte Šporka.

Pravidelnou součástí festivalu jsou i produkce na pomezí žánrů, např. hudebně-dramatické zpracování Tance smrti na texty pátera Patricia Wasserburgera a s hudbou Šporkova kapelníka a hofmistra Tobiáše Antonína Seemanna, inscenované ve Šporkově hrobce. Velký prostor je na festivalu věnován také tanečním vystoupením domácích i zahraničních sólistů a souborů.

Podrobný program je umístěn na webu pořadatele v pdf formátu:

A zde je ohlédnutí za ročníkem 2011 !

Hezkou zábavu.