Hořicko - Kultura - Derniéra aneb Lakomec podeváté a naposled Pátek 24. května 2024 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Derniéra aneb Lakomec podeváté a naposled

Ježto divadelní sezóna pokročila k svému konci, náš soubor (rozuměj Studentské divadlo KANDRDAS) se rozhodl odehrát derniéru inscenace Lakomec.

Slovem derniéra se v hereckém slangu označuje poslední provedení daného kusu, kteréžto se poněkud liší od standardní inscenace. Pokud dorazíte 19. června v 19 hodin do hořického Kulturního domu Koruna, budete moci zhlédnout představení plné vtípků, studentského humoru a nebude chybět ani derniérové překvapení. Staňte se svědky finále úspěšné divadelní šňůry.

Náš soubor vznikl v září 2011 z myšlenky probudit v Hořicích kulturní život našich vrstevníků – studentů. Jelikož právě divadlo je našim srdcím nejbližší, odložili jsme jiné plány a s chutí se vrhli do výběru hry a následného sestavování souboru. Co se týkalo hry, bylo jasno hned, s herci to však bylo těžší. Po náročném castingu, kdy jsme měsíc sháněli představitele Anselma, se mohlo konečně začít zkoušet.

První zkoušky probíhaly ve skautské klubovně, za což skautům patří velký dík. Bylo třeba vymyslet, co budou herci na scéně dělat, odkud kdo přijde a také hru trochu okořenit vtipem. Považte, bez režiséra s jasnou vizí se tato práce dělá vskutku obtížněji. Přes veškeré snahy režiséra ustanovit, po třech kapitulacích došla všem trpělivost. Režie bude kolektivní!

Během zkoušení však bylo nutné myslet i na věci ostatní – scénu, kostýmy a dekorace. Proto byly do souboru přizvány i výtvarnické duše.

Premiéra se kvapem blížila, ale vše se nakonec včas stihlo a KANDRDAS mohl slavit úspěch na prknech hořické Koruny. My však nechtěli usnout na vavřínech, a tak jsme se s naší hrou vypravili i do ostatních měst. Do Hradce Králové, Jičína, Nové Paky atd. I s premiérou jsme takto odehráli osm představení. Naši inscenaci zhlédlo 1387 diváků. Říká se však „V nejlepším odejít!", a proto jsme se rozhodli pro letošek skončit, abychom mohli v tichosti začít připravovat hru pro další sezónu.

Proto nezapomeňte dorazit 19. června v 19 hodin do DK Koruna. Studentské divadlo KANDRDAS se na vás těší a těm, kteří dorazit nestihnou, přejeme krásné divadelní prázdniny a na shledanou v příští sezóně.


Martin Svatoň